SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İzmir’den Gelen Akciğer Nakli İle Hastaya Yeni Bir Şans

İzmir'de, 35 haftalık bir bebek dünyaya geldikten sonra annesinin tümör nedeniyle beyin ölümü gerçekleşti. Ancak bu trajik olay, bir umut ışığı doğurdu. Anneden alınan akciğer, İstanbul'da 49 yaşındaki bir hastaya nakledildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İzmir’de, 35 haftalık bir bebek dünyaya getiren annenin tümör nedeniyle beyin ölümü gerçekleşti. Ancak bu trajik olay, umut verici bir gelişmeye yol açtı. Anneden alınan akciğer, İstanbul Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla 49 yaşındaki Mehmet Sünterler’e nakledildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı akciğer nakli operasyonunu sosyal medya hesabından paylaşarak duyurdu.

Organ bağışının hayatları nasıl kurtarabileceğinin bir örneğinin daha görüldüğünü vurgulayan Koca şunları kaydetti:

İLGİLİ HABER Spor Salonlarında Ciddi Enfeksiyon Riski Bulunuyor
İzmir'de, 35 haftalık bir bebek dünyaya geldikten sonra annesinin tümör nedeniyle beyin ölümü gerçekleşti. Ancak bu trajik olay, bir umut ışığı doğurdu. Anneden alınan akciğer, İstanbul'da 49 yaşındaki bir hastaya nakledildi.

“49 yaşındaki hastamız, 10 yıl önce nakli yapılan tek akciğerle hayata bağlanmıştı. Ancak son zamanlarda yaşadığı rahatsızlıklar yeniden nakil gerektirdi. Büyük umutlarla beklenen organ İzmir’den geldi. Beyin ölümü gerçekleşen 28 yaşındaki bir donörün organlarının ailesi tarafından bağışlanması, nakil için bekleyen hastanın hayatının kurtarılmasını sağladı. Nakil operasyonunu gerçekleştiren ekibimizi başarıları için kutluyor, hayatında yeni bir dönem başlayan hastamıza gözünüz aydın diyoruz. Beyin ölümü gerçekleşen hastalarının organlarını bağışlayan aileye başsağlığı diliyoruz, organ bağışı kararları her türlü takdirin ve minnettarlığın üstündedir.”

Edinilen bilgiye göre, Sünterler’i hayata bağlayan organ bağışı 28 yaşında beyin ölümü gerçekleşen bir anneden geldi.

İzmir’de 35 haftalık hamileyken bebeği sezaryen doğumla alınan anne, acil doğumunun ardından beynindeki tümör nedeniyle ameliyata alındı. Tümör ameliyatından sonra annenin beyin ölümü gerçekleşti.

Genç annenin organları ailesi tarafından bağışlandı.

Göğüs Cerrahisi ve Akciğer Nakli Uzmanı Prof. Dr. Erdal Taşçı ve ekibinin gerçekleştirdiği operasyonla akciğer nakledilen Sünterler’in ise evli ve 23 yaşında bir kız babası olduğu öğrenildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler