SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sakarya Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Kongresi: Oral Dental Enfeksiyonlar ve Akılcı Antibiyotik Kullanımı Masada

Sakarya'da 6-8 Ekim'de 3. Uluslararası Dental Oral Enfeksiyonlar ve 2. Ağız Mikrobiyotası Kongresi düzenlenecek.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Diş Hekimliği Kongresi, oral dental enfeksiyonların ele alınacağı ve akılcı antibiyotik kullanımına ışık tutacak önemli bir platform olarak dikkat çekiyor. Kongre, diş hekimliği alanındaki güncel gelişmeleri ve oral mikrobiyotanın kritik rolünü ele alarak klinik hastalıklarla ilişkisini açığa çıkaracak.

TÜBİTAK tarafından Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programı kapsamında desteklenen kongrede, dental enfeksiyonlar, akılcı antibiyotik kullanımı ve oral mikrobiyota gibi konuları ele alınacak, yurt içi ve dışından uzman konuşmacılar konferans ve sunumlarıyla bilgilendirmelerde bulunacak.

Etkin akılcı antibiyotik kullanımı ve diş hekimliği pratiğinde etkin sterilizasyon/dezenfeksiyon yöntemlerinin de konuşulacağı kongrede, dental hijyen ve gargaralar ile oral mikrobiyota konusunda bilgiler verilecek.

İLGİLİ HABER Spor Salonlarında Ciddi Enfeksiyon Riski Bulunuyor
Sakarya'da 6-8 Ekim'de 3. Uluslararası Dental Oral Enfeksiyonlar ve 2. Ağız Mikrobiyotası Kongresi düzenlenecek.

Kongrenin son gününde konunun uzmanlarınca botoks, sağlık turizmi, dental estetik, gülüş tasarımı, implant pratiği, diş hekimliğinde fotoğrafçılık teknikleri, rejeneratif tedavi gibi bazı güncel kurs ve workshopların yapılması planlanıyor.

Kongrede diş hekimliği öğrencileri için düzenlenecek bildiri yarışmasında dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Etkinlik sonrası oluşacak kongre kitabı ile daha önce Kongre Başkanı Prof. Dr. Mustafa Altındiş editörlüğünde oluşturulan “Diş Hekimliğinde Enfeksiyonlar ve Akılcı Antibiyotik Kullanımı” kitabı katılımcılara ücretsiz dağıtılacak.

Kongreyle ilgili ayrıntılı bilgiye “doinf3.sakarya.edu.tr” internet adresinden ve “doinf2023congress” Instagram hesabından ulaşılabilir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler