SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İlkokul Öğrencilerine Su Tasarrufunu Anlatan Tiyatro Oyunu Sahneliyor

Yalova'da, ilkokullarda öğrenim gören 45 bin öğrenciye su tasarrufunun öneminin anlatılması amacıyla okullarda "Damla ve Arkadaşlarına" adlı tiyatro oyununun sahnelenmesine başlandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü koordinasyonunda Yalova Çocuk Tiyatrosu’nda oyun sahneye konuldu.

Oyunu izledikten sonra çocuklarla bir araya gelen ve hediye dağıtan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, gazetecilere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen proje ile suyun tasarrufunu ilkokuldan itibaren çocuklara anlatmayı amaçladıklarını söyledi.

Tutuk, “Suyun önemini, tasarrufunu küçük yaştan itibaren miniklerimize, öğrencilerimize öğretmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Yalova'da, ilkokullarda öğrenim gören 45 bin öğrenciye su tasarrufunun öneminin anlatılması amacıyla okullarda "Damla ve Arkadaşlarına" adlı tiyatro oyununun sahnelenmesine başlandı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kalkan da suyun gelecek olduğunu, çocuklar ve gençler için önemini bilerek bu fikirle çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Yalova Belediyesi ile gelecek için su tasarrufuna yönelik çalışmanın çocuklara büyük kazanımlar sağladığını aktaran Kalkan, 10 bine yakın öğrencinin oyunu izlediğini dile getirdi.

Ekrem Bozgül’ün yazıp yönettiği “Damla ve Arkadaşlarına” adlı tiyatro oyununun tüm Yalova merkez okullarında sergileneceği bildirildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler