SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

3 Gün Önce Ödemeler Başladı Hemen Kontrol Edin! Hak Sahiplerine 5098 Lira Yattı

Memur maaşlarına yapılan zammın katsayısına göre belirlenen evde bakım maaşı Ocak 2024’te ne kadar zamlanacak?

Yayınlanma:
ABONE OL

Memur maaşlarına Ocak 2024’te yapılacak olan zammın heyecanı sosyal yardım parası alacakları da sardı. Her yıl 6 ayda bir enflasyon farkı ve toplu sözleşmelerden zam alan memurlar için geri sayım başladı. Ocak 2024’te toplu sözleşmeden yüzde 15 zam alacak memurlar için artık 6 aylık enflasyon farkının açıklanması bekleniyor.

6 aylık enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammıyla birlikte yeni zam alacak olan memurlar için heyecanlı bekleyiş başladı. Memurların maaş zammı katsayılarına göre zam alan sosyal yardım paraları için de artık zam bekleniyor. Bu kapsamda memurlarla aynı zammı alacak olan evde bakım maaşı, 65 yaş aylığı, engelli aylığı, silikozis aylığı gibi aylıkların Ocak 2024’te yükselmesi bekleniyor. Peki, her ay düzenli olarak yatırılan bu destek ödemeleri ne zaman yatıyor? Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı Ocak 2024’te kaç TL olacak? Ne kadar zam yapılacak? İşte detaylar…

evde-bakim-maasi.jpg

İLGİLİ HABER Altının Kilogram Fiyatı 2 Milyon 122 Bin Liraya Yükseldi
Memur maaşlarına yapılan zammın katsayısına göre belirlenen evde bakım maaşı Ocak 2024’te ne kadar zamlanacak?

Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı Tarihi!

Ekim ayının ilk yarısını geride bırakırken, evde bakım maaşı alanlar ödemelerin yatıp yatmadığını merak ediyor. Genellikle her ayın 15’inde hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlanan evde bakım maaşı, bu ay da yatırıldı. Ay sonuna kadar hak sahiplerinin TC numaralarına göre yatmaya devam edecek olan evde bakım maaşının tutarı ise 5.098 TL.

evde-bakim-parasi.jpg

Ocak 2024 Evde Bakım Maaşı Kaç TL Olacak?

Temmuz ayında memurlara yapılan yüzde 17.55’lik zamla birlikte evde bakım maaşı 5.098 TL’ye yükselmişti. Şimdilik enflasyon farkı belli olmadığından henüz evde bakım maaşının da kaç TL olacağı belli değil. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın daha önceki açıklamalarında dikkat çektiği yüzde 50’lik oranı vatandaşın beklediği zam olarak öne çıkıyor.

Buradan hareketle bir hesaplama yaptığımızda eğer yüzde 50 zam uygulanırsa, 5.098 liralık evde bakım maaşı, 7300-7500 TL aralığına taşınacak. Ancak dediğimiz gibi, henüz enflasyon farkı belli olmadığından bu tutarlar net değil ve değişiklik gösterebilir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler