SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

FLO, Mağazalarında Yeni Dönem Başlıyor

FLO CEO'su Yenal Gökyıldırım:- "e-ticaret sitemizin ardından FLO mağazalarımızda da artık görme engellilerin özel gereksinimlerine uygun kapsayıcı ve erişilebilir bir hizmet sağlamaya başladık"

Yayınlanma:
ABONE OL

FLO, görme engellilerin özel gereksinimlerine uygun erişilebilir hizmet modelini geliştirmeye devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, FLO, Erişilebilir Bir Dünya projesi kapsamında flo.com.tr ve iletişim çalışmalarının ardından şimdi de Türkiye’deki tüm mağazalarında erişilebilir alışveriş deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen FLO Üst Yöneticisi Yenal Gökyıldırım, kimseyi geride bırakmama yaklaşımıyla dezavantajlı gruplar için fırsat eşitliği sağlayan yüksek etkili projelere yatırım yaptıklarını bildirdi.

İLGİLİ HABER AA Finans 4. Çeyrek Büyüme Beklenti Anketi Sonuçlandı
FLO CEO'su Yenal Gökyıldırım:- "e-ticaret sitemizin ardından FLO mağazalarımızda da artık görme engellilerin özel gereksinimlerine uygun kapsayıcı ve erişilebilir bir hizmet sağlamaya başladık"

flo-3.webp

e-ticaret sitelerinin ardından mağazalarında da artık görme engellilerin özel gereksinimlerine uygun kapsayıcı ve erişilebilir bir hizmet sağlamaya başladıklarını kaydeden Gökyıldırım, “Biz bunu Türkiye’de ve dünyada ilk uygulayan perakende şirketiyiz. İstiyoruz ki tüm paydaşlarımız da adımlarını daha kapsayıcı bir alışveriş deneyimi için atsın. Erişilebilir bir dünya için tüm sektörel paydaşlarımızı adımlarımıza ortak olmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“FLO mağazalarında görme engellilere erişilebilir hizmet sağlamaya başladık”

Gökyıldırım, kimseyi geride bırakmama yaklaşımıyla dezavantajlı gruplar için fırsat eşitliği sağlayan yüksek etkili projelere yatırım yaptıklarını belirterek, “Herkesin ayakkabıcısı olma misyonumuz doğrultusunda adımlar atıyoruz. Sektörün dijital dönüşümüne liderlik eden bir perakende şirketi olarak teknoloji odaklı bir sosyal girişim olan BlindLook’u destekleyerek görme engelli bireyleri kapsayacak şekilde hizmet modelimizi geliştiriyoruz.” dedi.

e-ticaret sitesinin ardından FLO mağazalarında da artık görme engellilerin özel gereksinimlerine uygun kapsayıcı ve erişilebilir bir hizmet sağlamaya başladıklarını aktaran Gökyıldırım, bunu Türkiye’de ve dünyada ilk uygulayan perakende şirketi olduklarını, tüm paydaşların da adımlarını daha kapsayıcı bir alışveriş deneyimi için atmalarını istediklerini belirtti.

“Görme engelli bireylerin tamamen eşit hizmet aldığı bir dünya için çalışıyoruz”

Açıklamada, BlindLook Kurucu Ortakları Sadriye Görece ve Cihat Ersin Aydın’ın da konuya ilişkin değerlendirmeleri yer aldı. Cihat Ersin Aydın, BlindLook olarak neredeyse tamamı görme odaklı bir hayatı, görme engelliler için ses odaklı bir yaşama dönüştürmeye çalıştıklarını bildirdi.

Herkesin özgür ve bağımsız bir şekilde eşit hizmet aldığı bir dünya hayal ettiklerini kaydeden Aydın, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu hayalimize ortak olan FLO ile birlikte önce online alışveriş tarafını erişilebilir yaptık ve ardından Blind Friendly Place projemizi hayata geçirdik. Görme engelliler için erişilebilir FLO mağazalarında kapsayıcı ve özgür alışveriş deneyimini birlikte hayata geçirmek bizim için de büyük mutluluk. Fiziksel alışveriş deneyimini de kapsayıcılık çatısı altında görme engelliler için dönüştüren EyeBrand’imiz FLO’ya tüm görme engelli camiası adına teşekkür ediyoruz. Görme engelli bireylerin tamamen eşit hizmet aldığı bir dünya için çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler