SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İslam Memiş Gram Altına Düşüş Bekliyor: Yakın bir tarihte…

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, savaş sebebiyle rekor üstüne rekor kıran gram altının ne kadar düşeceğini duyurdu. Memiş, borsa için de düşüş ve yükselişle alakalı tahminlerini söyledi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altının ne kadar düşeceğini, çektiği son videoda duyurdu. Gram altın art arda rekorlar kırarken, kar satışları ile bir geri çekilme meydana gelebileceğini söyledi. Borsa tarafına da özellikle vurgu yaptı.

İslam Memiş, “Borsada sert düşüşler, altın ve gümüşte sert yükselişler var. Ekim 15’inden sonraki süreçler bizim için önemliydi. Borsada ise 7500 puanı bekliyorduk. Gerçekleşti. Altın almak için fırsat olacak mı, borsa için hangi seviyeler beklenmeli?” diyerek bu sorulara cevap aradı.

Memiş, “Borsa İstanbul 7510 puanda. Yüzde 3.33’lük değer kaybı ile haftayı tamamladı. Bir aydır beklentim 7500 puandı. Sosyal medya hesabımdan da uyarılarımı anımsattım. 8490 puandan çıkış yapmanızı, o paralarla altın ve gümüş almanız yönünde uyarılarım vardı. Tarih tekerrür etti. Her şey beklediğimiz gibi oldu. 8490’dan çıkış yapanlar, altın ve gümüşe yönelenler çok iyi karar verdi. Rakamsal değerler bunu gösterdi.” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABER Altının Kilogram Fiyatı 2 Milyon 122 Bin Liraya Yükseldi
Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, savaş sebebiyle rekor üstüne rekor kıran gram altının ne kadar düşeceğini duyurdu. Memiş, borsa için de düşüş ve yükselişle alakalı tahminlerini söyledi.

altin.webp

Memiş, borsa yorumlarına şu şekilde devam etti: “Borsa İstanbul 7446 puana kadar geriledi. Ben iki kez daha yüzde 25, yüzde 25 alarak 3 hisse senedi alımı yaptım. Kademeli alımı önemsediğimi ifade ediyorum. Tekrar 7500 puan altındaki rakamlarda, büyük ihtimalle pazartesi günü tepki alımı gelebilir. Buradan yine alım yaparız. Bakalım 7400 puanda mı duracak, 7150 puanda mı duracak, onu hep beraber göreceğiz.

TCMB’nin faiz kararı önemli bir etken olacak. Önümüzdeki hafta borsa için önemli bir hafta olacak. Pazartesi günkü videomda paylaşacağım ne yapacağımı. Sadece borsanın 7500 puan olacağını değil, o para ile altın ve gümüş alınması gerektiğini söylemek de kolay değildi. Borsa tarafındaki sert düşüşleri, altın ve gümüşte yükselişleri görünce yatırımcı güzel karar verdiğini gördü.” dedi.

altin-2.webp

MEMİŞ’TEN DOLAR VE EURO DEĞERLENDİRMESİ

Memiş’in dolar ve euro değerlendirmeleri şu şekilde: “Dolar TL 27.98 lira seviyesinde. 28.15 liraya kadar yükseldi. Buradan tekrar bir geri çekilme gördük. Burada stabil bir durum var. 27.80 lira destek seviyesini takip ediyor olacağım. Trend yukarı ama, yıl sonu 29.70’ten tamamlayacak tahminimce. Dolar tarafında da rabbim bizi mahcup etmedi.

Euro dolar paritesi 1.05’in altına sarkınca euro ucuz, en ucuz döviz euro tavsiyem vardı. Aynı düşüncem geçerli. 1.0592 seviyesinde parite. Yukarıda 1.0720 direnci var. Elimde dolarım varsa buraları kesinlikle kaçırmazdım. Euro dolara kıyasla oldukça ucuz kalmaya devam ediyor.” şeklinde konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler