SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Konya Şeker’den Pancar Ekenlere Motorin Avansı

Konya Şeker 2023-2024 kampanya döneminde pancar ekimi yapan üreticilere motorin avansı ödemesi yapılacak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Toplam avans bedeli 113 milyon 484 bin 800 lira olurken, ödeme yarın saat 17.00 itibarıyla çiftçilerin banka hesaplarına yapılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, ekim itibarıyla söküm yapmaya başlayan üretici ortaklarının her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “İki hafta önce söküm avansı yatırdık. Tarlada gece gündüz çalışan çiftçilerimiz için, tarlada sökümler de sıkıntı yaşamamaları için motorin avansını 17 Ekim’de hesaplarına yatıracağız.” ifadelerini kullandı.

Erkoyuncu, söküm avansını üreticilere 3 Ekim’de 180 milyon 281 bin TL olarak yatırdıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

İLGİLİ HABER Altının Kilogram Fiyatı 2 Milyon 122 Bin Liraya Yükseldi
Konya Şeker 2023-2024 kampanya döneminde pancar ekimi yapan üreticilere motorin avansı ödemesi yapılacak.

“Şimdi motorin nakdi avans desteğini, çiftçi ortaklarımızın giderlerini karşılaması temennisiyle 17 Ekim’de toplamda 113 milyon 484 bin 800 TL olarak üreticilerimizin banka hesaplarına yatırıyoruz. Böylece 15 gün içinde toplamda 293 milyon 765 bin TL’lik bir nakdi katkı ile çiftçilerimizin yanlarında olmaya devam ediyoruz. Tüm üreticilerimize işlerinde kolaylıklar diler, hayırlı, kazasız başladığımız kampanya döneminin bol bereketli sürmesini dilerim.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler