SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Aile Takviye ödemeleri bugün hesaplarda

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında muhtaçlık sahibi hanelere bu ay 4,3 milyar TL dayanak vereceklerini açıklayarak, ödemelerin bugün hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Yayınlanma:
ABONE OL

ANKARA (İGFA) – Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında ödemelerin bugün prestijiyle hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bakan Göktaş, bu kapsamda gereksinim sahibi hanelere bu ay toplam 4,3 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

Türkiye Aile Takviye Programı’nın 2022 yılında hayata geçirildiğini ve geçtiğimiz ay yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bir yıl daha uzatıldığını hatırlatan Bakan Göktaş, takviye kapsamında hanelere bu yıl içerisinde 30,6 milyar TL ödeme yaptıklarını bildirdi.

Bakan Göktaş, programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan takviye fiyatının ise 43,7 milyar TL’yi aştığını kaydetti.

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında muhtaçlık sahibi hanelere bu ay 4,3 milyar TL dayanak vereceklerini açıklayarak, ödemelerin bugün hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla, arz odaklı güçlü toplumsal yardım sistemi yürüttüklerini belirten Bakan Göktaş, “Büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz” dedi

Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında hanelerin gelirlerine nazaran 850 TL – 1.250 TL ortasında dayanak sağladıklarını tabir eden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Takviye Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Türkiye Aile Takviye Programı kapsamında muhtaçlık sahibi hanelerimize bu ay 4,3 milyar TL dayanak vereceğiz” diye konuştu.

Ekim 2022’de Çocuk Takviyesi ve Elektrik Tüketim Desteği’nin Türkiye Aile Takviye Programı’na eklendiğini hatırlatan Bakan Göktaş, “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk takviyesi kapsamında hanelerimize aylık 350 TL- 650 TL meblağlarında ek takviye sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Dayanağımız ile de hanelerimize aylık 112 TL – 225 TL ortasında ödeme yapıyoruz.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler