SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kılıçdaroğlu Dışişleri’nin SİHA Açıklamasına Ateş Püskürdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanlığının ABD'nin dün düşürdüğü SİHA ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün ABD tarafından Türkiye’ye ait bir silahlı insansız hava aracının (SİHA) Suriye’nin kuzeyinde düşürülmesine ilişkin açıklama yaptı.

ABD, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’deki terör operasyonları sırasında bir SİHA’yı düşürdüğünü açıkladı. Pentagon Sözcüsü Pat Ryder, Siha’nın ABD askerlerinin bulunduğu bölgeye yaklaştığı ve tehdit olarak algılandığı için F-16 uçağıyla vurulduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığının açıklamasında ise “Operasyon esnasında üçüncü taraflarla işletilen çatışmasızlık mekanizmasındaki farklı teknik değerlendirmeler nedeniyle bir SİHA kaybedilmiştir.” denilmişti.

İLGİLİ HABER Tıra Arkadan Çarpan Yolcu Otobüsündeki 10 Kişi Yaralandı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanlığının ABD'nin dün düşürdüğü SİHA ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Ülkemizin hakkını böyle utangaç açıklamalarla mı savunacaksınız?

Dışişleri Bakanlığının SİHA olayına hakkında yaptığı açıklamaya da tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Siz devleti yöneten kişiler olarak ülkemizin hakkını böyle utangaç açıklamalarla mı savunacaksınız?” diye sordu.

Dışişleri Bakanlığımız yaşananları geçiştirmeye çalışıyor

Kılıçdaroğlu’nun X hesabından bugün yaptığı açıklama şöyle:

“Helikopterimiz düşürülür, başka ülkeden duyarız. Gemimiz basılır, başka ülkeden duyarız. Şimdi de SİHA’mız düşürülüyor, yine başka ülkeden duyuyoruz. ABD ‘meşru müdafaa’ diyor, Dışişleri Bakanlığımız ise ‘farklı teknik değerlendirmeler’ diyerek yaşananları geçiştirmeye çalışıyor. Siz devleti yöneten kişiler olarak ülkemizin hakkını böyle utangaç açıklamalarla mı savunacaksınız? Dış politikamızı ‘ABD ne der, Rusya ne der, İtalya ne der’ diye mi şekillendireceğiz?”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler