SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Konya Akşehir’in şebekesini yeniliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir’de su şebeke altyapısını daha sağlıklı hale getirmek maksadıyla 128 kilometrelik ıslah çalışması yürütüyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

KONYA (İGFA) Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, kentin altyapı ihtiyaçlarını aşikâr bir plan ve program çerçevesinde giderdiklerini belirtti.

Şehrin ehrimizin altyapısını güçlendirmek üzere Akşehir ilçemizde de kullanım ömrünü tamamlamış boruları yenileriyle değiştirdiklerini belirten Lider Altay, “128 kilometre uzunluğundaki çalışma kapsamında 100 yıl güçlü yeni borular tercih ediyoruz. Akşehir’in su şebekesini yenilediğimiz çalışmalarımız için yer yer duktil ve polietilen; geçişlerde ise çelik borular kullanıyoruz. Bu doğrultuda ayrıyeten 500 metreküp kapasiteli su deposu inşaatının da başlangıcını yaptık. Konya sathında günümüz kaidelerini karşılayacak, sürdürülebilir, sağlıklı ve uzun ömürlü altyapı hizmetlerini genele yaymak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir’de su şebeke altyapısını daha sağlıklı hale getirmek maksadıyla 128 kilometrelik ıslah çalışması yürütüyor.

Bu ortada Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün yüzde 11 fiziki tamamlama oranına ulaştığı “Akşehir İlçesi Su Şebeke Islahı Projesi” Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası tarafından finanse edilecek yatırımlar ortasında yer alıyor.

2024 yılı içerisinde tamamlanması planlanan su şebeke ıslah çalışması, 4 milyon 480 bin 666 dolara mal olacak ve bu bedel Avrupa Birliği fonlarından karşılanacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler