SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Pentagon’dan Açıklama: “Türk SİHA’sını Biz Düşürdük, Üzgünüz”

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Suriye'de bir Türk İHA'sının düşürüldüğü doğrulandı. Yetkililerin Türkiye ile işletişim halinde olduğu ifade edildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

ABD Savunma Bakanlığı, Suriye’de bir Türk İHA’sının düşürülmesi ile ilgili olarak bir son dakika açıklaması geldi. Ankara’da 1 Ekim Pazar tarihinde İçişleri Bakanlığı’na yönelik 2 teröristtin bombalı saldırı girişimi sonrasında Türkiye, Suriye’nin kuzeyindeki PKK/YPG hedeflerine yönelik operasyonlarını arttırmıştı. Bugünde son olarak TSK’nın hava harekatlarının ardından MİT tarafından da terör hedeflerine yönelik operasyon düzenlendi.

Pentagon’dan Üzgünüz Açıklaması

Operasyon esnasında düşen bir SİHA’ya ilişkin ABD Savunma Bakanlığı (PENTAGON)’dan son dakika açıklaması geldi. Açıklamada bir Türk SİHA’sının ABD güçleri tarafından düşürüldüğü doğrulandı.

İki ülke savunma bakanlarının olay sonrası telefonda görüştüğü kaydedilirken, “Sahadaki komutanlar risk görünce bu kararı aldı. ABD’nin yasakladığı bölgedeydi, üzgünüz, iletişim halindeyiz, Türkiye önemli bir NATO müttefiki” açıklamasında bulunuldu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler