SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Rusya’dan Füze Saldırısı: Çernihiv’i Vurdu!

Yayınlanma:
ABONE OL

Rusya-Ukrayna savaşı devam ediyor. Ukrayna İçişleri Bakanlığından gerçekleşen açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna’nın kuzeyindeki Çernihiv şehrine füze saldırısı yaptığını söyledi. Füzenin bir meydana gelmesi nedeniyle 5 kişinin hayatını yitirdiğini, 11’i çocuk olmak üzere 37 kişinin de yaralandığı bildirdi. Ukrayna Devlet Acil Servisi’nden yayınlanan açıklamada ise meydanda bulunan tiyatro binasının çatısının yıkıldığı, çevredeki dükkanlarda hasar oluştuğunu söyled,.

“Rusya’nın bu savaşı kaybetmesi gerekiyor”

İsveç’e çalışma ziyareti gerçekleştiren Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bir Rus füzesi şehrin tam merkezine, Çernihivimize isabet etti. Bir meydan, bir üniversite, bir tiyatro. Rusya’nın acı ve kayıp gününe dönüştürdüğü sıradan bir Cumartesi. Ölü ve yaralılar var. Sevdiklerini kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Rus terörüne karşı dünyayı birleştirmek için daha fazlasını yapalım. Yaşamın kazanması için Rusya’nın bu savaşı kaybetmesi gerekiyor” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler