SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Selçuk Bayraktar’dan ABD’ye Sert Gönderme: “Kuş Ölür, Sen Uçuşu Hatırla…”

MİT’e ait olan silahlı insansız hava aracının (SİHA), Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/YPG mevzilerini hedef aldığı esnada ABD F-16'sı tarafından düşürülmesine bir tepkide Selçuk Bayraktar’dan geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Suriye’de terör örgütü PKK/YPG mevzilerini vuran silahlı insansız hava aracının (SİHA) ABD F-16’sı tarafından düşürülmesi sonrasında TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında, İran sanatının en bilinen sanatçılarının başında Furuh Ferruhzad’ın şiirinden alıntı yaparak “Kuş ölür, sen uçuşu hatırla…” ifadelerine yer verdi.

Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG mevzilerini vuran Türkiye’ye ait silahlı insansız hava aracı (SİHA) ABD’ye ait F-16 savaş uçağı tarafından düşürülmüştü.

Konuya ilişkin ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), PKK ile mücadelede Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını kabul ettiklerini, Türkiye’nin, en güçlü ve en değerli NATO müttefiklerinden biri olduğunu ve ortaklığın devam edeceği açıklamasında bulunmuştu. Pentagon Basın Sözcüsü General Patrick Ryder, günlük basın toplantısında “Bu kesinlikle üzüntü verici bir olaydır.” ifadesini kullanmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler