SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Trendyol’dan ‘Filistin Temalı ürünler’ Açıklaması: Sistemsel hataydı

Online alışveriş sitesi Trendyol'un Filistin ürünlerini 'tarafsızlık' diyerek platformdan kaldırdığı yönündeki haberler, kamuoyunda infiale sebep olurken markadan kısa bir zaman sonra 'sistemsel hata' açıklaması yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Trendyol, Filistin temalı ürünlerinin ‘tarafsızlık’ diyerek kaldırılması büyük infiale sebep oldu.

Çok sayıda Trendyol kullanıcısı kullanıcı ise üyeliklerini iptal ederek uygulamayı kaldırdı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığında geri adım atılmazsa Türkiye kapsamında boykot çağrısı yapılacağını belirtti.

İLGİLİ HABER Biga’da 1 Kilo 283 Gram Uyuşturucu Ele Geçirildi
Online alışveriş sitesi Trendyol'un Filistin ürünlerini 'tarafsızlık' diyerek platformdan kaldırdığı yönündeki haberler, kamuoyunda infiale sebep olurken markadan kısa bir zaman sonra 'sistemsel hata' açıklaması yapıldı.

Gelen büyük tepkilerin ardından Trendyol açıklama yapma gereği duydu.

filistin-3.webp

Trendyol’un yaptığı açıklamada, “Mevcut ürünlere yönelik arama taleplerinin olağanın üzerinde bir hızda artması sonucunda söz konusu ürünler site-içi arama motorunda sistemsel incelemeye girmiş ve teknik ekiplerimizin müdahalesi sonucunda çok kısa sürede tekrar görüntülenmeye başlamıştır.” şeklinde cevap geldi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Platformumuzdaki Filistin temalı ürünlerin kasıtlı olarak yayından kaldırıldığı iddiaları tamamen asılsızdır. Mevcut ürünlere yönelik arama taleplerinin olağanın üzerinde bir hızda artması sonucunda söz konusu ürünler site-içi arama motorunda sistemsel incelemeye girmiş ve teknik ekiplerimizin müdahalesi sonucunda çok kısa sürede tekrar görüntülenmeye başlamıştır. Türkiye’nin Trendyol’u olarak, tarihin en acı insanlık dramlarından birini yaşayan Gazze Halkı için devletimiz ve milletimiz ile birlikte yas tutuyor, yaşanan insanlık suçlarının karşısında olduğumuzu da bu vesileyle kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.”

filistin-2.jpg

İŞLETMELERİN VARLIĞINI TAKİP ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı da X hesabından gerçekleştirdiği açıklamada, “Trendyol üst yönetiminden konuyu izah etmek için aradılar. Yaşanan hadisenin tamamen sistemsel sebeplerden kaynaklandığını ve gerekli düzeltmelerin yapıldığını aktardılar. Ortaya çıkan tablodan ötürü çok üzgün olduklarını da bildirdiler. Bu konudaki açıklamalarını doğru kabul edip, pazaryerlerindeki ilgili işletmelerin varlığını yakından takip etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler