SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Türkiye’den Avrupa Hareketlilik Haftası’na Büyük Belediye Katılımı

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şunları söyledi: "Bir önceki yıl ülkemizde 570 belediyemiz bulunuyordu. Her geçen yıl, belediyecilik bilincinin arttığını görmek sevindirici."

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bu yıl Türkiye’den Avrupa Hareketlilik Haftası’na 630’un üzerinde belediye katılım sağladı. Bir önceki yıl 570 belediyemiz vardı. Her yıl bilinç seviyesinin arttığını görmek memnuniyet verici.” şeklinde konuştu.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası Arabasız Gün etkinliğine TBB Başkanı Yücel Yılmaz, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve bisiklet grubu katıldı.

Etkinlikte konuşan Yılmaz, “Avrupa Hareketlilik Haftası 16 Eylül’de başladı bugün son günü hep beraber kutluyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABER Edirne’de Uyuşturucu Operasyonunda 4 Şüpheli Gözaltına Alındı
Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şunları söyledi: "Bir önceki yıl ülkemizde 570 belediyemiz bulunuyordu. Her geçen yıl, belediyecilik bilincinin arttığını görmek sevindirici."

Eyüpsultan’ın misafiri olduklarını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bisiklet kulüplerimizle beraber iyi bir güzergahta Eyüpsultan Belediye Başkanımız Deniz Köken bize Eyüpsultan’ı keşfettirecek. Hep beraber dolaşacağız. Bu etkinliğimiz Avrupa’da katılan bütün ülkelerin katılımında en çok Türkiye’den katılım yapılıyor.

İzmir, Konya , Ankara , Bursa’da büyük katılımlı etkinlikler yapıldı. Amacımız vatandaşımızın bedenini kullanarak daha az karbon salımıyla şehirlerde yaşaması, şehrini keşfederek dolaşması ve şehirlerde toplu ulaşım araçlarının sayısını artırmak. Ben katılan bütün belediyelerimize teşekkür ediyorum.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler