SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Fırtına Ve Şiddetli Rüzgar İstanbul’u Vurdu

İstanbul'da fırtınanın etkisiyle kentin bazı noktalarında ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, etkili olan şiddetli rüzgar sahil kesimlerinde hasara yol açtı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Meteorolojinin fırtına uyarılarının ardından kent genelinde gece saatlerinde etkili olmaya başlayan ve etkisi azalarak devam eden şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.

Kadıköy, Ümraniye, Ataşehir, Beykoz ve Üsküdar ilçelerindeki bazı noktalarda ağaç devrilmeleri meydana geldi.

Üsküdar Ünalan Dikey Sokak üzerindeki bir sitenin bahçesindeki ağaç, park halindeki otomobillerin üzerine devrildi.

İLGİLİ HABER İstanbul Havalimanı Avrupa’nın En Yoğun Havalimanı Oldu
İstanbul'da fırtınanın etkisiyle kentin bazı noktalarında ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, etkili olan şiddetli rüzgar sahil kesimlerinde hasara yol açtı.

Bölgeye gelen itfaiye ekipleri, ağacı parçalara ayırarak otomobillerin üzerinden kaldırdı.

Edirnekapı Mezarlığı’nda bulunan ağacın dallarının bir bölümü şiddetli rüzgarın etkisiyle kırılarak yere düştü.

ŞİDDETLİ RÜZGAR ÇATILARI YERİNDEN SÖKTÜ

siddetli-firtina-ve-ruzgar-2.jpg

Ataşehir Şerifali Barbaros Caddesi’nde fırtınanın etkisiyle bir evin çatısı uçarak, otomobil galerisine ait park halindeki araçların üzerine düştü. Olayda, 3 araçta hasar meydana geldi.

Pendik Çınardere Mahallesi’nde şiddetli rüzgarın yerinden söktüğü çatının bir kısmı binada asılı kaldı.

FIRTINA VE YAĞIŞ SAHİL KESİMLERİNE ZARAR VERDİ

Silivri sahilinde fırtınanın da etkisiyle oluşan dev dalgalar, yürüyüş yolundaki bazı noktalarda döşeme taşlarını yerinden sökerek sürükledi. Sahilde bulunan çocuk oyun parkının kauçuk zemin kaplaması da rüzgarın etkisiyle zarar gördü.

Sahil boyunca yer alan bazı çay bahçeleri ve kafelerin tenteleri kırılarak hasar alırken, etkili olan fırtına masa ve sandalyelerin devrilerek sürüklenmesine neden oldu. Sahildeki bazı ağaçların da devrildiği görüldü.

Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden alınan bilgiye göre, ilçede fırtına nedeniyle 7 binanın çatısının uçtuğu, 66 ağacın devrildiği, bir aracın da hasar gördüğü tespit edildi.

SU SEVİYESİNİN YÜKSELDİĞİ SAHİL BÖLGELERİNDE GÖLLENMELER OLUŞTU

siddetli-firtina-ve-ruzgar-3.jpg

Balat sahilinde gece etkili olan yağış ve fırtınanın etkisiyle oluşan dalgalarla deniz seviyesi yükseldi. Sahilin bazı kesimlerinde taşan deniz suyu, vatandaşların yürüyüş yaptığı bölümlerde göllenmeler oluşturdu.

Avcılar sahilinde şiddetli rüzgarla birlikte savrulan atık ve çöpler, deniz kenarında birikerek kirliliğe neden oldu. Fırtınayla sürüklenen çöpler sahildeki yeşil alanda da kötü görüntü oluşturdu.

Küçükçekmece Gölü’nde gece etkili olan yağış nedeniyle su seviyesi yükselerek sahil kesimine taştı. Oturma bankların bulunduğu yerler suyla kaplandı

ŞİLE’DE KÖY CAMİSİNİN MİNARE ALEMİ KOPTU

Şile’ye bağlı Ulupelit Köy Camisi’nin minare alemi fırtına nedeniyle koptu.

Minare tepesinde asılı kalan alemle ilgili yapılan ihbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Merdiven aracıyla minareye ulaşan ekipler, minare tepesinde sallanan alemi, bağlı olduğu çelik halatı keserek aşağı indirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler