SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Manyas’ta Çeltik Sezonu Başlıyor: Biçim ve Kurutma Bedelleri Belli Oldu!

Balıkesir'in Manyas ilçesinde sezonun çeltik biçim ve kurutma bedelleri açıklandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Balıkesir’in Manyas ilçesinde, çeltik sezonu yaklaşıyor. Manyas Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Oda Başkanı Kudret Özden, üreticiler, biçer döğerler ve kurutma temsilcileri katıldı. Özellikle bu yılın nisan ayının sonlarındaki yağışlar nedeniyle çeltik ekimi gecikti.

Manyas Ziraat Odası Başkanı Kudret Özden, yaptığı açıklamada, çeltik ekimiyle ilgili yaşanan gecikmeye değindi. Çiftçilerin merakla beklediği çeltik biçim ve kurutma bedellerinin ise açıklandığını duyurdu.Manyas'ta Çeltik Sezonu Başlıyor: Biçim ve Kurutma Bedelleri Belli Oldu!

Onun için hasatta da ekime bağlı olarak gecikmenin yaşandığını belirten Özden, “Bu ayın sonlarında hasat yavaş yavaş başlar. Biz de oda olarak temsilcilerimizle fiyatlar konusunu görüştük. Yaklaşık 70 bin dekar ekimin olduğu Manyas’ta bir dekar çeltiğin tavsiye biçim fiyatı 600 lira, kurutma bedelleri ise 11 saat ortama baz alınarak 11 bin lira olarak hesaplanmıştır. Belirtilen tonun üzerine çıkarsa her ton için 1000 lira, kurutma 8 saatin altında olursa tonunda bin lira düşülecektir.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Tekirdağ’ı Gezen Macar Öğrenciler Halk Oyunları Gösterisi Sundu
Balıkesir'in Manyas ilçesinde sezonun çeltik biçim ve kurutma bedelleri açıklandı.

Özden, yeni sezonun çeltik üreticilerine ve biçer döğer işletmecilerine hayırlı olmasını diledi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler