SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ruhsatsız Kamp Yeriyle İlgili Gelişme: İşletme Yöneticisi Gözaltına Alındı

Sel felaketinin ardından yıkılan ve ruhsatsız işletildiği tespit edilen kamp alanının işletme sahibi gözaltına alındı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından, İğneada beldesinde yıkılan ve ruhsatsız işletildiği tespit edilen kamp alanının işletme sahibi ve sorumlularına yönelik başlatılan soruşturma sonuç verdi.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Avcılar köyü yakınlarındaki, daha önce İl Özel İdaresince mühürlenmiş olmasına rağmen işletilmeye devam eden ruhsatsız tesise ilişkin gözaltı kararı verilen işletme yetkilisi B.G., İstanbul’da yakalandı.ı.

Gözaltındaki şüpheli sorgusu için Kırklareli’ne getirildi.

İLGİLİ HABER İstanbul Havalimanı Avrupa’nın En Yoğun Havalimanı Oldu
Sel felaketinin ardından yıkılan ve ruhsatsız işletildiği tespit edilen kamp alanının işletme sahibi gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen B.G. hakimlikçe yurt dışı yasağı getirilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tesiste Kalan 6 Kişi Yaşamını Yitirmişti

Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde 5 Eylül’de sabaha karşı başlayan sağanak, İğneada beldesinde su baskınları ve dere taşkınlarına yol açmıştı. DSİ verilerine göre, bölgenin son 500 yıldaki en yoğun yağışı aldığı belirlenmiş, 24 saatte metrekareye 196 kilogram yağış düşmüştü.

Yağış nedeniyle Değirmen Deresi’nden taşan suyun Demirköy ile İğneada’yı birbirine bağlayan kara yolundan akması nedeniyle burası bir süre trafiğe kapatılmış, suyun çekilmesi sonrası trafik akışı yeniden başlamıştı.

Ormancılık faaliyetlerinin sürdürüldüğü bölgede dizili tomrukların yanı sıra köklerinden sökülen ağaçlar selde sürüklenerek bungalov evlerin bulunduğu tesise ulaşmıştı. Bu tomruklar ve ağaç kütüklerinin de etkisiyle bungalov evler sürüklenmişti.

Bölgeye sevk edilen ekipler, tesiste kalan 12 kişiden taşkının ardından haber alınamaması üzerine arama kurtarma çalışması başlatmıştı. Ormanda mahsur kalanlardan 6’sı selin olduğu gün kurtarılmıştı.

Bölgede 5 Eylül’de Rahile Şimşek ile Suna Duman’ın, 6 Eylül’de ise Ümit Solmaz, Selman ve Mihriban Bağışlar’ın cesedine ulaşılmıştı.

Aramaların üçüncü günü 7 Eylül’de de Ahmet Baki Şimşek’in cansız bedeni bulunmuştu.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında işletme sahibinin aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alınmış ve hakimlikçe tutuklanmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler