SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Saat Tamircisi Ahmet Terzi 43 Yıllık Mesleğini Yaşatmak İçin Mücadele Ediyor

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yaşayan saat tamircisi Ahmet Terzi, yetiştirecek çırak bulamadığı 43 yıllık mesleğinin yaşaması için çabalıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yaşayan 64 yaşındaki saat tamircisi Ahmet Terzi, Ankara’da çıraklık ve İstanbul’da kalfalık deneyimlerinin ardından askerlik görevini tamamladıktan sonra ilçesinde açtığı 20 metrekarelik dükkanında 43 yıldır saat tamiri yapmaya devam ediyor. Ancak Terzi zamanla azalan ilgi nedeniyle çırak yetiştirememenin sıkıntısını yaşıyor.

Terzi, yaptığı açıklamada saat tamirciliğinin oldukça hassas ve incelik gerektiren bir meslek olduğuna dikkat çekerek, “Üç oğlum var, ancak hiçbiri çıraklık yapmayı tercih etmedi. Ben de 3-5 sene daha çalışırım.” şeklinde konuştu.

Terzi, meslek hayatında otomatik ve kurmalı saatler tamir ettiğini, daha sonra pillilerin çıktığını anlatarak, eskiden saatlere ulaşmanın kolay olmadığını, şu an daha fazla imkanı bulunduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER Tekirdağ’ı Gezen Macar Öğrenciler Halk Oyunları Gösterisi Sundu
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yaşayan saat tamircisi Ahmet Terzi, yetiştirecek çırak bulamadığı 43 yıllık mesleğinin yaşaması için çabalıyor.

Gençlerin, kolay para kazanma peşinde oldukları için bu tür mesleklere ilgi göstermediklerini savunan Terzi, senelerdir yetiştirecek çırak bulamadıklarını ve mesleğin bitmek üzere olduğunu sözlerine ekledi.

"Saat Tamircisi Ahmet Terzi 43 Yıllık Mesleğini Yaşatmak İçin Mücadele Ediyor

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler