SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TÜİK Verilerine Göre Kırklareli’nde Ağustos Ayında 503 Konut Satıldı

Kırklareli, Ağustos ayında konut satışlarında önemli bir artış yaşandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre Kırklareli ilinde Ağustos ayında toplamda 503 konut satışı gerçekleşti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli, Ağustos ayında konut satışlarında büyük bir etki yarattı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre Kırklareli’de 503 konut yeni sahiplerini buldu. Bu rakam, ülke genelinde gerçekleşen toplam konut satışlarının yüzde 0,4’ünü temsil ediyor.

Kırklareli, konut satışlarında ülke genelinde 53’üncü sırada yer alarak dikkat çekti. Özellikle 87 konutun ipotekli satıldığı kent, finansal çözümleri ile de öne çıktı. Ayrıca toplam konut satışlarının yüzde 18,5’i ilk elden, yüzde 81,5’i ise ikinci elden gerçekleştirildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler