Coronavirus (Covid-19)

  • 63,181,345Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,467,245Ölü Sayısı
  • 18,024,285Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Devlet Bahçeli de #10YearsChallenge akımına katıldı

Sosyal medyada gündem olan 10 yıllık değişim hareketi (10 Years Challenge) akımına, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı. Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker, Bahçeli'yle olan fotoğraflarını Instagram hesabından paylaştı.

Ünlü isim ve fenomenlerin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımların ardından dikkat çeken '10 Years Challenge' son günlerde internet ortamının en popüler konularından biri halinde geldi.
Sporcular, sanatçılar ve oyuncuların #10YearsChallenge etiketiyle yaptığı paylaşımlar, kısa sürede yayılarak 1 milyona yakın gönderiye ulaştı. Paylaşımcılar, 10 yıllık zaman zarfında yaşadıkları değişimi sosyal medya üzerinden paylaşarak fiziksel değişimlerini ortaya koyuyorlar.
MHP lideri Bahçeli de dolaylı yoldan bu akıma katılmış oldu. Partisinin İl Başkanları Toplantısı için Kızılcahamam'a giden Bahçeli, toplantı öncesi Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Bahçeli, genel başkan yardımcıları ve basın mensupları ile fotoğraf çektirdi. Bahçeli'nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker, Bahçeli ile Ülkücü Şehitler Anıtı'nda çektirdiği fotoğrafı 10 yıl önce Karabük'te çekilmiş fotoğrafla birlikte paylaştı.

Çeliker, Instagramda paylaştığı fotoğrafın altına, "İman ettiğin bir dava! İnandığın bir lider! Mensubu olmaktan şeref duyduğun bir camia! 10 yıl değil bir ömür feda olsun" notunu düştü.

Devamını Oku
Devlet Bahçeli de #10YearsChallenge akımına katıldı

AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı

AK Parti'nin Instagram hesabından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğrafları paylaşıldı.
AK Parti'nin hesabından paylaşılan fotoğraflar, "#10YearsChallenge" etiketiyle ve "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünden bugüne çocuklarla" ifadesiyle yayımlandı.
Paylaşım, kısa sürede binlerce beğeni aldı, takipçiler tarafından çok sayıda yorum yapıldı.

Devamını Oku
AK Parti'den Erdoğan'lı '10YearsChallenge' paylaşımı

Facebook #10YearsChallenge sayesinde yüz tanıma sistemlerini geliştiriyor olabilir

Sosyal medyada güvenlik, mahremiyet ve amaç düşünülmeden çılgınlığa dönüşen kampanya, Facebook ve benzeri şirketler tarafından suiistimal ediliyor olabilir.

Sosyal medya platformlarında hızla yayılan #10YearsChallenge (10 Yıl Meydan Okuması) basit bir kampanya gibi görülse de gerçekte o kadar da masum olmayabilir. Yeni trendin, yüz tanıma sistemlerinin küçük değişimleri tespit edebilecek şekilde geliştirilmesi için mükemmel bir fırsat sunduğu belirtiliyor.
Sosyal medya platformu kullanıcılarının 10 yıl arayla çekilmiş iki fotoğraflarını yan yana koyarak İngilizce "10YearChallenge etiketiyle paylaştıkları kampanya, dünya çapında trend haline geldi. Ağırlıklı olarak Facebook, Facebook tarafından satın alınan Instagram'da ve Twitter'da milyonlarca kişi bu kapsamda fotoğraflarını paylaştı. Kampanyaya Facebook üzerinden sadece üç günde 5 milyon 200 bin kullanıcının katıldığı belirtiliyor.

Wired yazarı Kate O'Neill'in salı günü yayımlanan ve ‘10 Yıl Meydan Okumasının' zararsız, masum bir eğlence olmadığını savunan yazısının ardından kampanya kamuoyunda tartışılmaya başlandı. Yazara göre sosyal medya devi gizli bir şekilde yüz tanıma algoritmalarını geliştiriyor olabilir.

Devamını Oku
Facebook #10YearsChallenge sayesinde yüz tanıma sistemlerini geliştiriyor olabilir