SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İYİ Parti’den İstifa Eden Köylüoğlu: Gelişmeler Seçim Kazandırma Operasyonu Gibi

İYİ Parti Ankara İl Başkanlığından istifa eden Faruk Köylüoğlu, Ankara ittifak yapılmayacak olmasını eleştirdi. Köylüoğlu, “AKP’yi bitirmek için gösterdiğimiz çabayı şimdi de CHP’ye ve Yavaş’a kaybettirmek için sergilememiz isteniyor." dedi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Faruk Köylüoğlu geçtiğimiz gün yaptığı yazılı açıklama ile İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Köylüoğlu, istifasına gerekçe olarak ise yerel seçimlerde Ankara’da ittifak yapılmayacak olmasını gösterdi.

Faruk Köylüoğlu, Ankara’da ittifak yapılmamasını eleştirerek, “AKP’yi bitirmek için gösterdiğimiz çabayı şimdi de CHP’ye ve Yavaş’a kaybettirmek için sergilememiz isteniyor.” dedi. Köylüoğlu, “Genel Merkezin kararları adeta AKP’ye seçim kazandırma operasyonu gibi oldu. İnşallah akıllarını başlarına alırlar. Seçime hayli zaman var, bu süreçte kararlarını değiştirmekte fayda var.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 81 ilde yerel seçimde partisinin aday çıkaracağını açıklamadan önce bazı il başkanlıkları ve yöneticilerinin görüşlerini aldı. Bu kapsamda Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu yönetimindeki 23 kişiyi Genel Merkez’e davet etti. Söz alan Köylüoğlu ve yardımcıları seçimlere CHP’yle işbirliğinin yararları olacağını dile getirdiler.

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
İYİ Parti Ankara İl Başkanlığından istifa eden Faruk Köylüoğlu, Ankara ittifak yapılmayacak olmasını eleştirdi. Köylüoğlu, “AKP’yi bitirmek için gösterdiğimiz çabayı şimdi de CHP’ye ve Yavaş’a kaybettirmek için sergilememiz isteniyor." dedi.

FARUK KÖYLÜOĞLU’NU İSTİFAYA GÖTÜREN SÜREÇ

Sözcü Gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu’nun Genel İdare Kurulu (GİK) kararının aksine açıklamalar yapan başkanları arayıp ‘ya görevi bırakmalarını ya da Genel Merkez tarafından görevden alınacaklarını’ tebliğ ettiği iddia ediliyor. Kavuncu’nun Faruk Köylüoğlu’nu da arayıp Genel Merkezin kararını bildirdiği ifade ediliyor. Bunun üzerine Köylüoğlu’nun istifa etmeyi uygun bulduğu belirtiliyor.

MANSUR YAVAŞ’IN KAYBETMESİ İÇİN ÇALIŞMAMIZ İSTENİYOR

Faruk Köylüoğlu, Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada, “Ankara’da 25 yıllık AKP belediyesini sonlandırmak için canla başla çalıştık. Şimdi ise bizim göstereceğimiz adayın kazanma şansı olmayacağı biline biline Mansur Yavaş’ın kaybetmesi için çalışmamız isteniyor. Oysa işbirliği partimizin de yararına idi. Birtakım kazanımlarımız olmuştu. Ankara’da birkaç metropol ilçeyi alsak kötü mü olurdu? Bu kadar agresif olmaya hiç gerek yoktu. Gelişmeler AKP’ye seçim kazandırma operasyonu gibi oldu” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler