SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tanju Özcan: Özgür Özel, İmamoğlu Lehine Adaylıktan Çekilebilir

CHP’den ihracı kesinleşen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tv100 canlı yayınında “Ben Özgür Özel’in son anda adaylıktan çekileceğini, Ekrem İmamoğlu’nun genel başkan adayı olacağı bir kurultayın yaşanabileceğini düşünüyorum.” dedi.

Yayınlanma:
ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın partiden ihraç edilmesine karşı açtığı davayı kaybettiğini duyurmuştu. Çelik paylaşımında “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın haksızlığı, davranış ve söylemlerinin ihracını gerektirdiği Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesince tescillendi!” ifadelerine yer vermişti.

Dün akşam Ece Üner ile tv100 Ana Haber’e bağlanan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partiden ihraç kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tanju Özcan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
CHP’den ihracı kesinleşen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tv100 canlı yayınında “Ben Özgür Özel’in son anda adaylıktan çekileceğini, Ekrem İmamoğlu’nun genel başkan adayı olacağı bir kurultayın yaşanabileceğini düşünüyorum.” dedi.

Son girdiği 5 seçimin hepsini kazanmış biri olarak arkamda CHP olmadan, başka güçler olmadan, finansal kaynaklar olmadan, belediye imkânlarını kullanmadan ben bu seçimlerde kaybedersem 50 yaşında, siyaseti ertesi gün bırakacağım.

Özgür Özel’in şansı yüzde 40’a yükseldi

Kılıçdaroğlu’nun kurultayda o koltuktan kalkması benim en büyük dileğim. Sayın Özgür Özel’in şansının yüzde 40’a yükseldiğini düşünüyorum.

Büyükşehirleri kazanma şansı yok

Kılıçdaroğlu ile gidilecek yerel seçimde üç büyükşehir dışında diğer büyükşehirleri kazanma şansı yok CHP’nin. 11 tane il belediyesi var, bunların 3-4 tanesi dışında CHP’nin başarılı olacağını düşünmüyorum. Kılıçdaroğlu ve partiye tepkiden dolayı bu başarısızlık olacak.

Özgür Özel, İmamoğlu lehine çekilebilir

Ben Özgür Özel’in son anda adaylıktan çekileceğini, Ekrem İmamoğlu’nun genel başkan adayı olacağı bir kurultayın yaşanabileceğini düşünüyorum. Özgür Özel düzgün bir insan ama İmamoğlu aday olursa Kılıçdaroğlu’na karşı şansı daha yüksek. Duyumlarım bu yönde.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler