SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erik Hoşafı ile Hem Serinleyin Hem Hastalıklardan Korunun

Yayınlanma:
ABONE OL

Yaz aylarında hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte vücudumuz yoğun bir şekilde terler ve bu durumda su kaybı yaşarız. Ancak terleme sadece suyu değil, vücudumuzdaki bazı mineralleri de beraberinde götürür. Bu nedenle, su ve minerallerin kaybını telafi etmek için mutlaka sıvı tüketmemiz gerekmektedir. Ne yazık ki, günümüzde su tüketimi özellikle kilo sorunu yaşayanlar arasında oldukça düşüktür. Sindirim sistemi sorunları yaşayan bireyler, sindiremedikleri şekeri tatlılar veya tadı olan içecekler aracılığıyla tüketerek bu problemi hafifletmeye çalışırlar. Ancak aslında su tüketimi diğer içeceklerden çok daha önemlidir. Çünkü vücudumuzun en temel ihtiyacı suya dayanır.

En Faydalı Erik Hoşafı

Dr. Fevzi Özgönül, hoşaf tüketiminin önemine dikkat çekerek şu sözleri dile getirdi: “Eğer su içmekte zorlanıyor veya farklı bir içecek arayışındaysanız, size hoşafı öneririm. Doğal, kolayca hazırlanabilen ve içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral barındıran hoşaf, diğer tüm alternatif içeceklerle kıyaslandığında gerçek bir lezzet şöleni sunuyor. Asırlardır kullanılan bu geleneksel içeceği tekrar hatırlamanın tam zamanı geldi ve hatta geçiyor bile. Bazıları taze meyvelerden yapılan içeceklere komposto, kuru meyvelerden yapılanlara ise hoşaf derse de Türk halkı olarak biz hepsine hoşaf demeyi tercih ediyoruz. Hoşafın birçok farklı tarifi bulunmaktadır. Bu tarifler arasında en yaygın kullanılanı ise kara erik hoşafıdır. Kara erik hoşafı, kanser ve yaşlanmaya karşı koruyucu özelliklere sahiptir. Ayrıca vücuda giren ve kendi vücudumuzda ürettiğimiz zararlı serbest radikalleri en iyi temizleyen besinlerden biri olarak kuru erik ön plana çıkmaktadır.’’

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler