SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Aşiret Düğününde Geline 4 Kilo Altın Takıldı

İzol aşiretinin kanaat önderi iş adamı Cihan İzol’un avukat oğlu Ferman İzol ile iş insanı Celal Özdiker’in kızı mimar Aslı Özdiker, gerçekleştirilen düğünle dünya evine girdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Çiftin düğününe İzol aşiret lideri AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Zülfikar İzol, bölgedeki bazı aşiretlerin ileri gelenlerinin de aralarında yer aldığı binlerce kişi katılım sağladı. Düğünde şarkıcı Alişan ile sıra gecesi ekibi sahneye çıkarken, davetliler damat ve geline başında toplanıp, para dağıttı. Personeller desteler halinde atılan paraları toplayarak, yanlarında bulundurdukları bir çantaya doldurdu. Cebinde doları kalmayanlar ise Türk lirası vererek personellerden dolar satın aldı. Orkestra çalışanı salonda döviz bürosu gibi çalıştı.

altin-gelin.jpg

Gelin Kilolarca Altını Taşıyamadı

Düğünde gelin Aslı Özdiker’e, 4 kilogram ağırlığında çok fazla bilezik, cumhuriyet altını, altın kemer, gerdanlık kolye takıldı. Halay oynamak için kalkan gelin, bilezik, cumhuriyet altını, bileklik, kemer, gerdanlık ve kolyenin ağır olması sebebiyle taşımakta güçlük çekti. Bir süre sonra da ağırlığa dayanamayıp oturdu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler