SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Beşiktaş Barbaros Meydanı ve Bulvarı Açılış Töreni Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yenilenen Beşiktaş Barbaros Meydanı ve Barbaros Bulvarı'nın açılışı dolayısıyla tören yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, törende, açılışı yapılan meydanın önceki durumuna ilişkin bilgiler verdi.

Önceden buranın meydan olmadığını ifade eden İmamoğlu, “Büyük bir kısmı arabalar, otobüslerle işgal altındaydı. Otoparka dönüşmüştü. Yukarıdan bir köprü geçiyordu ve aslında uzun yıllardır pek de işe yaramayan bir köprüydü. Yoğun bir çalışma sürdürdük. Şimdi burada pırıl pırıl bir meydan oluştu.” dedi.

İmamoğlu, meydanın, simgeleriyle de çok özel bir yer olduğunu belirterek, “Hemen yukarımızda Barbaros Hayrettin Paşa’nın türbesi var. Yine burada Barbaros Hayrettin Paşa’nın anıtı var. Çok önemli bir Deniz Müzemiz var. Burada birlikte çalıştığımız esnada karşılıklı anlayışla süreci yönettiğimiz için Deniz Müzesi Komutanlığına da ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER İstanbul’da 568 Kişi Gözaltına Alındı
İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yenilenen Beşiktaş Barbaros Meydanı ve Barbaros Bulvarı'nın açılışı dolayısıyla tören yapıldı.

Meydandaki işgallerin ortadan kaldırıldığını dile getiren İmamoğlu, hem Beşiktaş’a hem Beşiktaşlıya hem de 16 milyon insana çok yakışan bir meydanı hizmete açtıklarını kaydetti.

acilis-toreni2.jpg

İmamoğlu, bu alandaki yaya-taşıt ilişkisini de sağlıklı bir hale getirdiklerini ifade etti.

Öte yandan, İBB’den yapılan açıklamada, Beşiktaş Barbaros Meydanı çalışmalarının 1’inci etap düzenlemeleri kapsamında Barbaros Bulvarı ile sahil yolunu bağlayan çelik köprü yolun kaldırılarak, toplu taşıma araçlarının hareket noktasının sahil tarafından Beşiktaş Caddesi’nin kuzeyine alındığı belirtildi.

Öncesinde Barbaros Türbesi ve Barbaros Anıtı arasında kalan ve kaykaycıların kullandığı alanın da düzenlenerek, kaykay yapılmaya uygun hale getirildiği aktarıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler