SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kırklareli’de Atıl Seralar Üretime Kazandırılıyor

İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca: Amacımız seracılığı ilimizde daha da geliştirerek hem kendi ilimizin sebze ihtiyacını karşılamak hem de yakın coğrafyamıza ürün tedarikinde bulunmak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi işbirliğiyle hayata geçirilen “Atıl Seraların Üretime Kazandırılması Projesi” çerçevesinde, kullanılmayan 269 sera tesisinin tekrar üretime kazandırılması amaçlanıyor.

Proje kapsamında düzenlenen törende, 106 üreticiye yüzde 75 devlet destekli sera naylonu dağıtıldı. Bu destek, sera sahiplerinin üretime başlamalarına önemli bir katkı sağlayacak.

İl Müdürü Gökhan Karaca, hayvancılığın ön planda olduğu kentte sera üretiminin de gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.

İLGİLİ HABER Tekirdağ’da Uyuşturucu Operasyonunda 3 Şüpheli Yakalandı
İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca: Amacımız seracılığı ilimizde daha da geliştirerek hem kendi ilimizin sebze ihtiyacını karşılamak hem de yakın coğrafyamıza ürün tedarikinde bulunmak.

Kentin coğrafi açıdan çok avantajlı olduğunu ifade eden Karaca, “Hedefimiz burada seracılığı geliştirerek ilimiz ve yakın coğrafyadaki sebze ihtiyacını karşılamak.” dedi.

Proje ile atıl seraların üretime kazandırılmasını istediklerini anlatan Karaca, kentin 10 yıl içinde sebze üretiminde iyi bir konuma geleceğine inandığını kaydetti.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gökalp Muzikacı ise kentte 232 dekar alanda örtü altı üretimi yapıldığını anlattı.

Atıl durumda olan 63 dekar alanın, 2 milyon liralık bütçe ile üretime kazandırılacağını dile getiren Muzikacı, kentin adının tarım ve hayvancılık ile duyulacağını sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından üreticilere sera naylonu teslim edildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler