SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

31 İlde Kafes Operasyonu: 39 Suç Örgütü Çökertildi

31 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes operasyonu kapsamında 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kafes operasyonu kapsamında 39 suç örgütü çökertildiğini, 307 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Sosyal medya platformu X hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya, “31 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes operasyonu kapsamında 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda 307 şüpheli şahıs yakalandı.” ifadelerini kullandı.

Ali Yerlikaya, operasyonlara ilişkin görüntüleri de açıklamasıyla paylaştı.

24 suç örgütünün listesi

Bakan Yerlikaya açıklamasında, çökertilen 24 suç örgütüne ilişkin listeye de yer verdi.

Buna göre, Adana’da Bora Toprak, Antalya’da Hüseyin Şamil Şahin, Samsun’da Eyüp Atmaca, Zonguldak’ta Alihan Keleş ve Barış Taşdemir organize suç örgütleri çökertildi.

Ekipler eş zamanlı Bursa’da Ali Kevser Can, Eskişehir’de Ahmet Yalım, Gaziantep’te Burhan Çapan, İstanbul’da Mehmet Basetemür, İzmir’de Ahmet Aktaş, Muğla’da Ömer Kamil Sütlü, Giresun’da Baki Ay organize suç örgütleri ile Tekirdağ’da Resul Ağyürek, Çanakkale’de Kadir Yeşil ile Afyonkarahisar’da Ahmet Başyiğit’in yönlendirdiği nitelikli yağma suçunu işleyen gruplara yönelik operasyonlar düzenledi.

Operasyonlar kapsamında 161 tabanca, 164 av tüfeği, 2 uzun namlulu silahla çok sayıda mühimmat, çeşitli miktarda uyuşturucu ile çek/senet ele geçirildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler