SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sahte İlaç Operasyonunda 12 Şüpheli Yakalandı

İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen sahte ilaç operasyonunda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, yurt dışından kaçak yollarla getirilen ham maddeleri kullanarak sahte ilaçlar üreten, depolayan ve satan işletme ve şüpheliler hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu soruşturma kapsamında sahte ilaçların piyasaya sürüldüğünü tespit etti. Bu sahte ilaçlar, yüksek mali değere sahip olan Multiple Skleroz (MS), Spinal Müsküler Atrofi (SMA) ve kanser gibi ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar olarak satılıyordu. Bazıları yurt dışına kaçak yollarla gönderiliyordu, bazıları ise ecza depoları ve eczanelerde satılıyordu. Bu durum, ciddi sağlık riskleri oluşturan bir suç faaliyetini açığa çıkardı.

Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğince alınan karar ile örgütlü bir şekilde kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak sahte ilaçlar üreten, depolayan, satan şüphelilerin gözaltına alınması, sahte ilaçların tespiti ve muhafazası için İstanbul, Zonguldak, Sakarya, Bursa’da 47 adreste arama yapıldı.

İLGİLİ HABER Sultangazi’de Otomobilinde Öldürülen Kişinin Katil Zanlısı Güvenlik Kamerasında
İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen sahte ilaç operasyonunda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Öte yandan Üsküdar’da Cumhuriyet Mahallesi Doğanay Sokak’ta bulunan iki katlı bir iş yerine yapılan operasyonda ele geçirilen malzemeler kameraya yansıdı. Ekipler, piyasa değeri yaklaşık 200 bin dolar olduğu değerlendirilen makina, imalatı tamamlanmış piyasaya sürülmeye hazır sahte ilaç ve ham maddelere el koydu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler