SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yabancı Uyruklu Kişileri Dolandıran 8 Kişi Tutuklandı

Yurt dışında yaşayan yabancı uyruklu kişilerle internet üzerinden duygusal yakınlık sağladıktan sonra vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 8 kişi tutuklandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, yurt dışında yaşayan yabancı uyruklu kişilerle internet üzerinden iletişim kurarak duygusal yakınlık sağladıktan sonra vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 8 şüpheli tutuklandı.

Soruşturma sonucunda, yabancı uyruklu mağdurları maddi kayıplara uğratan 11 şüpheli tespit edildi.

Şüphelilerin banka hesap hareketlerinin incelenmesi sonucu, mağdurların şikayetlerini doğrular nitelikte yüklü miktarda döviz hareketi belirlendi.

İLGİLİ HABER Yalova’da 83 Yaşındaki Kişi Evinde Ölü Bulundu
Yurt dışında yaşayan yabancı uyruklu kişilerle internet üzerinden duygusal yakınlık sağladıktan sonra vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 8 kişi tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, açık kimlik bilgileri tespit edilen 11 şüphelinin yakalanması için harekete geçti.

Düzenlenen operasyonda 8 şüpheli yakalanırken, 197 bin lira, para transferi ve suç unsuru ile görüşmeler içeren çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 8 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Şüpheliler, çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince “nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler