Coronavirus (Covid-19)

  • 101,372,378Coronavirus Vaka Sayısı
  • 2,181,400Ölü Sayısı
  • 25,951,429Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 02:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Ardahan Belediyesi deprem seferberliği başlattı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Elazığ için yardım kampanyası başlattı.
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Elazığ’da gerçekleşen deprem dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlar için kışlık kıyafet, battaniye, kuru gıda ve nakdi yardım kampanyası başlattı.
Destek kampanyası nedeniyle Ardahan Belediyesi çalışanları da "acil" olarak göreve çağrıldı. Yardım için #ArdahandanYardımEli ismiyle hashtag açıldı.
Depremzedelere yardım ulaştırmak isteyenler belediyenin giriş katından müracaatlarını gerçekleştirebiliyor.
IBAN
TR 09 0001 0001 4926 4726 7750 02
(Deprem Yardım)
Müracaat: Ardahan Belediyesi Giriş Kat
İletişim: 0478 211 30 52
(İHA)

Devamını Oku
Ardahan Belediyesi deprem seferberliği başlattı
Ardahan Belediyesi deprem seferberliği başlattı
Ardahan Belediyesi deprem seferberliği başlattı

Berkay'ın avukatı, Arda Turan için tutuklama talep etti

Şarkıcı Berkay Şahin'in avukatı, futbolcu Arda Turan'ın 'sözlü taciz', 'genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması', 'silahla tehdit' ve 'ruhsatsız silah taşıma' suçlarından tutuklanmasını istedi.

#Berkay Şahin'in avukatı Ayşegül Mermer, Medipol Başakşehirli futbolcu Arda Turan'ın tutuklanması için savcılığa dilekçe sundu.
Emirgan'daki bir eğlence mekanında Turan ile 'Berkay' olarak tanınan şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma devam ediyor.
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen avukat Ayşegül Mermer, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe verdi.

#Arda Turan'ın Emirgan'daki bir eğlence mekanında Berkay Şahin'e saldırdığı belirtilen dilekçede, daha sonra hastaneye giden Turan'ın, Şahin'i silahla tehdit ettiği aktarıldı.

Dilekçede, Turan'ın 'sözlü taciz', 'genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması', 'silahla tehdit' ve 'ruhsatsız silah taşıma' suçlarından tutuklanması ve hakkında kamu davası açılması istendi.

Devamını Oku
Berkay'ın avukatı, Arda Turan için tutuklama talep etti

Nagehan Alçı: Bu iddia doğru mu?

Hastaneler ve güvenlik
Arda Turan meselesi vesilesiyle hastanelerimizdeki güvenlik açığını da görmüş bulunuyoruz. Hepsi için konuşamam ama benim bildiğim hastanelerin kapısında bir x-ray cihazı ve güvenlik yok. Herkes elini kolunu sallayarak içeri girebiliyor.
Bu 24 saat için geçerli. Evet geceleri ana girişler kapanıyor ama bu kez de acilden her yere ulaşmak mümkün. Arda örneğinde anladık ki beline silahı sokan da, çantasına bıçağı atan da istediği gibi hastaneye girebilir, hatta hasta odalarına kadar bile çıkabilir.
Hastaneler insanların en savunmasız olduğu alanların başında geliyor. Her türlü erişime bu kadar açık olmaları bence bir güvenlik zafiyeti. #AVM’ye girerken kontrol var da hastaneye girerken neden yok?
***
Bu iddia doğru mu?
Önceki gün bir arkadaşım “Sana bir hikaye anlatacağım, inanamayacaksın” dedi. #Arda ve #Berkay’ın kavga ettiği hastanede çalışan birini tanıyormuş. Dediğine göre silahlı kavga görüntülerinin dışarıya sızmaması için hastane içinde birileri gayret göstermiş. Emniyete verilmesini engellemeye çalışanlar olmuş. Bu nedenle emniyet amiri görevden alınmış.
Şayet bu iddia doğru ise muhakkak soruşturulması gerekir. Kim, ne karşılığı o görüntülerin ortaya çıkmasının önüne geçmeye çalıştı?
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Devamını Oku
Nagehan Alçı: Bu iddia doğru mu?