Coronavirus (Covid-19)

  • 161,080,581Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,345,018Ölü Sayısı
  • 17,886,327Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

'Suudi Arabistan Başkonsolosu Uteybi görevden alındı'

Suudi Arabistan merkezli Sabq gazetesi, Riyad yönetiminin resmi açıklamasını son dakika gelişmesi olarak duyurdu. Yapılan açıklamada, Suudi Arabistan #Başkonsolosu Muhammed Uteybi'nin görevden alındığı duyuruldu. Haberde 'ihlaller' dolayısıyla başkonsolosun soruşturma altına alınacağı ifade edildi.
Arap basını, #Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi'nin Cemal Kaşıkçı olayından sonra görevden alındığını yazdı.
Suudi Arabistan merkezli çevrimiçi Sabq gazetesi resmi makamlara dayandırılan haberinde, başkonsolosun görevindan alındığını ve konu hakkında yapılan soruşturmaya dahil olacağını duyurdu.

Haberde başkonsolosun 'ihlaller' nedniyle görevden alındığı yer alırken bu ihlallerin niteliği konusunda bilgi paylaşılmadı. Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Uteybi dün 17.00'deki tarifeli uçakla Türkiye'den ayrılmış ve ülkesine dönmüştü.

Suudi gazeteci #Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Devamını Oku
'Suudi Arabistan Başkonsolosu Uteybi görevden alındı'