Coronavirus (Covid-19)

  • 20,827,622Coronavirus Vaka Sayısı
  • 747,584Ölü Sayısı
  • 6,356,564Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 12:02

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Pompeo: Rusya'nın eylemleri ABD'nin güvenliğini sarsıyor

Fox News kanalına konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya’nın eylemlerinin ABD’nin güvenliğini zayıflattığını iddia etti.

Rusların tavırlarını değiştirmeleri gerektiğini savunan Pompeo şunları söyledi:
"Başkan Donald #Trump açık bir şekilde Ruslarla iyi ilişkiler kurmak istediğini açıkladı. Biz onların bazı şeyler yapmalarını, tavırlarını değiştirmelerini istiyoruz. Onlar tehdit ve sorun yaratıyor, ABD'nin güvenliğini zayıflatıyor."

Bununla birlikte Ruslarla diyalog kurabileceklerini belirten #Pompeo şöyle devam etti:

"Biz onlardan füzelerle ilgili ve imzalamış oldukları diğer anlaşmalara uymalarını istiyoruz. Eğer onları ikna edebilirsek, onlarla diyalog kurmak durumundayız. CIA direktörüyken böyle yapıyordum, Rus mevkidaşımla görüşüyordum."
ABD Dışişleri Bakanı değerlendirmesini şu sözlerle noktaladı: "Amerikalılara tehdit teşkil etmeyecekleri şekilde davranışlarını değiştirmelerini sağlayacak görüşmeler yapabilirsek, bu çok iyi bir şey olur. Başkan Trump ve kabinenin diğer üyelerine de bu şekilde davranmaları çağrısı yapıyorum."

Devamını Oku
Pompeo: Rusya'nın eylemleri ABD'nin güvenliğini sarsıyor

Suudi Arabistan'dan ABD-YPG/PKK iş birliğine 100 milyon dolar daha

Suudi Arabistan yönetimi, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Riyad'a ulaştığı saatlerde terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgede kullanmak üzere 100 milyon dolar verdi.

New York Times gazetesinde yer alan habere göre, Riyad yönetimi Suriye'de terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılan bölgeler için vermeyi taahhüt ettiği 100 milyon dolarlık yardımı, ABD Dışişleri Bakanı Mike #Pompeo'nun dün Suudi Arabistan'a düzenlediği ziyaret sırasında ABD'e hükümetine ait hesaplara yatırdı.

#Trump yönetimi söz konusu mali desteği uzun süredir talep ediyor olsa da tahsilatın Pompeo'nun muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki #Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda kaybolması olayıyla ilgili ziyarete denk gelmesi dikkat çekti.

New York Times, ABD yönetiminden Suriye siyasetini yönlendiren ancak adının açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin, "Zamanlama kesinlikle tesadüf değil" ifadesine yer verdi.

Devamını Oku
Suudi Arabistan'dan ABD-YPG/PKK iş birliğine 100 milyon dolar daha