Coronavirus (Covid-19)

  • 43,301,999Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,158,321Ölü Sayısı
  • 10,270,369Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verilerine göre Ege Denizi Gökçeada açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem oldu.

 

24.41 kilometre derinlikte meydana gelen deprem saat 21.39'da gerçekleşti.

 

#Deprem

Büyüklük : 4.3 (Mw)

Yer : Ege Denizi, 43.63 km.Magnesia (Yunanistan), 107.06 km. Gökçeada (Çanakkale)

Tarih-Saat : 26.09.2020, 21:39:20 TSİ

Enlem : 39.7351 N

Boylam : 24.5198 E

Derinlik : 24.41 km

Devamını Oku
Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem

Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Niğde'nin Bor ilçesinde saat 22.08'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedilen deprem yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre; Niğde'nin Bor ilçesinde saat 22.08'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem çevre illerden de hissedildi.

OLUMSUZ BİR İHBAR BULUNMUYOR

Niğde'de meydana gelen depreme ilişkin AFAD'dan yapılan açıklamada, "Bor ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

KANDİLLİ DEPREMİN ŞİDDETİNİ 5.4 OLARAK ÖLÇTÜ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise, Niğde'nin Bor ilçesinde meydana gelen depremin şiddetini 5.4 olarak ölçtü. Kandilli'nin verilerine göre deprem, yerin 2.8 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Devamını Oku
Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Van'da 5.4 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Van'ın Özalp ilçesinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, saat 13.03'te merkez üssü Özalp olan 5,4 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

#DEPREM: Van’ın Özalp ilçesinde saat 13.03’te 5,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Deprem 6.9 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremle ilgili şimdiye kadar herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, "Şu an için depremin merkez üssü Özalp ilçesinden bildirilen bir hasar yok. Ekiplerin araştırması sürüyor" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Özalp'te yapılan ilk taramalarda hasar gözükmüyor. Köyler de taranıyor, şu ana kadar sadece bir evde kısmi yıkık ihbarı var" dedi.

Devamını Oku
Van'da 5.4 büyüklüğünde deprem

İçişleri Bakanlığı paylaştı: İşte Bingöl depremiyle ilgili yapılan çalışmalar

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı merkez üssü Bingöl Karlıova olan 5.7 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamada bulundu. Twitter üzerinden AFAD'ın yaptığı çalışmaları paylaşan bakanlık "14 Haziran saat 17.24'te, Bingöl Karlıova'da meydana gelen 5.7 şiddetindeki #deprem ile çalışmalar " ifadelerine yer verdi.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
İçişleri Bakanlığı paylaştı: İşte Bingöl depremiyle ilgili yapılan çalışmalar

Çok kritik açıklama deprem fırtınası nedir? AFAD-Kandilli son depremler listesi deprem en son haberler

AFAD-Kandilli Bingöl - Karlıova deprem şiddeti ve en son haberler sayfamızda. Bingöl'deki 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından Twitter'dan açıklama yapan Kerem Kınık, şu ifadeleri kullandı: Bingöl - Karlıova Kaynarpınar ve civar köylerde etkili olabilecek #deprem merkezinde 4 üzeri artçılar oluyor. Son zamanlarda sıklıkla depremlerin olması Deprem fırtınası nedir, ne kadar sürer? Sorularının akıllara getirdi. Ülkemizde ve dünyada depremlerin sıklıkla yaşanması vatandaşlar kaygılanmaya başladı. Peki Deprem fırtınası nedir, ne kadar sürer? İşte AFAD-Kandilli son depremler listesi deprem en son haberler...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Çok kritik açıklama deprem fırtınası nedir? AFAD-Kandilli son depremler listesi deprem en son haberler

Prof. Ercan: Türkiye bir deprem yılı yaşayacak, fay hatlarının tamamının harekete geçtiğini ilk defa gördüm

Deprem bilimci Prof.Dr. Övgün Ahmet Ercan, Türkiye’nin 2020’de #deprem yılı yaşayacağını söyleyerek, “Yaşanan son dört depremin ardından Türkiye’deki #fay hatlarının tamamının harekete geçtiğini ilk defa gördüm” dedi.

#Tele1’de yayınlanan 'Demokrasi Arenası' programına konuk olan #deprem bilimci Prof. Övgün Ahmet Ercan, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin 2020’de deprem yılını yaşadığını söyleyen Ercan, “Bunun ana nedeni de Afrika anakarasının Türkiye'ye toslama hızında yaklaşık yüzde 25 ile yüzde 50’lik bir artış oldu. Kuzeye doğru itiyor. Bu Anadolu yarımadasını çok kastı” diye konuştu.

'50 yıllık depremcilik hayatımdan ilk defa gördüm'
Ercan sözlerine şöyle devam etti:

"Bu gelen son üç hatta dört deprem ile 50 yıllık depremcilik yaşantımda Türkiye’deki kırıkların (fay hatlarının) ilk defa tamamının harekete geçtiğini gördüm. Dolayısıyla Türkiye bir deprem yılı yaşayacak. Tabii şunu demiyorum beni yanlış anlamayın. Ben her an deprem olabilir diyen bir kişi değilim."

Devamını Oku
Prof. Ercan: Türkiye bir deprem yılı yaşayacak, fay hatlarının tamamının harekete geçtiğini ilk defa gördüm

Fenerbahçeli futbolcular, ‘Depremi’ unutmadı

Fenerbahçe-Başakşehir maçı öncesinde sarı-lacivertli futbolcular ısınmaya ‘Deprem’ tişörtleriyle çıktı.
Süper Lig’in 19. haftasında oynanacak olan Fenerbahçe-Medipol Başakşehir maçı öncesi sarı-lacivertli futbolcular ısınmada ‘Deprem’ tişörtleriyle yer aldı. Siyah tişörtlerle sahaya çıkan futbolcuların önünde ‘Geçmiş Olsun Türkiye’m #deprem’ yazısı yer aldı. Futbolcuların bu hareketine taraftardan destek geldi.
(İHA)

Kızılay'dan Elazığ depremi için bağış çağrısı

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili "Gün dayanışma günü" diyerek bağış çağrısında bulundu.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Twitter adresi üzerinden Elazığ depremi ile ilgili açıklama yaptı. 

 

Kınık, "Bölgedeki vatandaşlarımızın olumsuz şartlardan korunması için ihtiyaç duyulan malzemeleri bölgeye sevk ediyoruz. Kizilay destekleriniz için

'Deprem' yazın, 2868’e SMS yollayın, 10 lira katkıda bulunun. Dilediğiniz kadar gönderebilirsiniz. Gün dayanışma günü." dedi. 

 

#Deprem #Elazığ #Sivrice

Devamını Oku
Kızılay'dan Elazığ depremi için bağış çağrısı

2019'da Meydana Gelen Tüm Depremler - videohaber

#2019'da Meydana Gelen Tüm #Depremler! / #AHaber

2019'da Meydana Gelen Tüm Depremler - videohaber

'İstanbul için 7,4 büyüklüğünde deprem olasılığı yüzde 70'

17 Ağustos depreminin 20'inci yıldönümünde dikkatler uzmanların yıllardır "büyük deprem" uyarısında bulunduğu İstanbul'a çevrildi. "İstanbul'da 30 yıl içinde 7,4 büyüklüğünde #deprem olasılığı yüzde 70" - #DWTürkçe 

'İstanbul için 7,4 büyüklüğünde deprem olasılığı yüzde 70'