Coronavirus (Covid-19)

  • 59,498,413Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,401,539Ölü Sayısı
  • 16,955,940Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Peygamber Efendimizin Hasırı . İlk Kez Göreceksiniz

Mescidi Nebevi'nin içinde Kutsal Emanetler bölümünde Hz. Osman zamanından kalma Kur'anı Kerimler , deriye ağaca yazılan örnekler, yazım araçları ve Peygamber Efendimizin üzerine yattığı söylenen hasırın bir parçası mevcuttur.

Masjeed Nabawi "Holy Relics" Section Hz. Examples of the Holy Quran written on leather and trees in the Ottoman period. Writing pen samples. you will first time see : Hz. It is part of Muhammad's wicker.

Masjid Nabi Bagian "Relik Suci" Hz. Contoh-contoh Alquran ditulis di atas kulit dan pohon-pohon pada periode Ottoman. Menulis sampel pena. untuk pertama kalinya Anda akan melihat: Hz. Bagian dari rattan Muhammad.

Bir gün Hazret-i Ömer (r.a.), Peygamber Efendimiz’in hane-i saadetlerine gelmişti. Odanın içine şöyle bir göz gezdirdi. Her taraf bomboştu. Evin içinde hurma yapraklarından örülmüş bir hasır vardı. Allah Rasulü onun üzerine yaslanmıştı. Kuru hasır, Hazret-i Peygamber (s.a.v.)’in mübarek teninde izler bırakmıştı. Bir köşede bir ölçek kadar arpa unu vardı. Onun yanında da, çivide asılı eski bir su kırbası duruyordu. Hepsi bu kadardı!.. Arabistan Yarımadası’nın Fahr-i Kainat Efendimiz’e tabi olduğu bir günde, O’nun dünyaya ait mal varlığı bunlardan ibaretti. Hazret-i Ömer (r.a.) bunu görünce, içini çekti. Kendini tutamadı, gözleri doldu ve ağlamaya başladı. Peygamber Efendimiz (s.a.v.): ‘’Niçin ağlıyorsun ey Ömer’’ diye sordu. O da: ‘’Niçin ağlamayayım ya Rasulallah! Kayser ve Kisra dünya nîmetleri içinde yüzüyor! Allah’ın Rasulü ise kuru hasır üzerinde yaşıyor!..’’ dedi. Efendimiz (s.a.v.), Hazret-i Ömer’in gönlünü aldı ve: ‘’Ağlama ey Ömer! Dünyanın bütün nimet ve zevkleri onların, ahiretin de bizim olmasını istemez misin!.’’ buyurdu.

#muhozt @muhozt #mescidinebi #mescidinebevi #medine #mekke #kutsalemanetler

Devamını Oku