Coronavirus (Covid-19)

  • 244,388,904Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,963,148Ölü Sayısı
  • 18,030,725Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

TECRÜBELİ İSİM YAHYA ATICI FATİH’E TALİP OLDU


Türkiye yüzünü 31 Mart 2019’da yapılması kesinleşen Mahalli İdareler Seçimlerine döndü. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı ilçede yeniden zafer kazanmak için hummalı çalışmalarına başladı. Fatih Belediye Başkan Aday Adayları da 16 Kasım tarihine kadar resmi müracaatlarını gerçekleştiriyor. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı’nın Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı ve Fatih Belediyesi’nin 15 yıldır Meclis Üyesi olan Ak Parti Grup Başkan Vekili Yahya Atıcı Başkanlık için Aday Adayı başvurusunu gerçekleştirdi. Atıcı’ya Fatihlilerin ilgisi de desteği de yoğun oldu.

Tecrübeli Siyaset İnsanı Yahya Atıcı, Fatih Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu önceki gün ilan etmişti. Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı Atıcı, Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığı’na akşam saatlerinde giderek resmi başvurusunu yaptı.

Kıdemli Siyasetçi Atıcı’yı Ak Parti Fatih İlçe ve Meclis Grup Başkanı Orhan Narin karşıladı. Atıcı’ya müracaatı sırasında Ak Parti Fatih Belediyesi Eski Meclis Üyesi Zeki Gündoğdu, İstanbul Düşünce Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Halil İbrahim Erbay, İBB Başmüfettişi Süleyman Hacıcaferoğlu, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Doğan Salman, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ünal, Ak Parti Fatih İlçe Başkan Yardımcıları Eczacı Yunus Dadaşoğlu, Faysal Yılmaz ve Süleyman Sapken, 7 Hilal Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Öztürk, HAK-İŞ Başkanı Orhan İlhan, Gazeteci-Köşe Yazarı Ahmet Aydın, İlim Yayma Kurucularından Mustafa Yerli, sevenleri ve teşkilat mensupları eşlik etti.Atıcı’nın müracaatı sırasında Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin ilk sözü aldı ve şunları söyledi: “Sizleri aramızda görmek bizler için onurdur. İnşallah partimiz adına çıkılan bu yolda biz Yahya Kardeşim ile kuruluştan bu yana birlikteyiz. Hizmet etmeye çalıştık. Fatih’e hizmet etmek herkese nasip olmaz. Elhamdülillah nasip oldu ve bugüne kadar herkes gücünün yettiğince en iyi şekilde Fatih’e hizmet etti ve ediyor. Aday Adaylarımız var. Süreç Cuma gününe kadar devam ediyor. Partimiz adına Fatihimizi en iyi şekilde temsil edileceğine inanıyorum. Nasip meselesidir. Hizmet etmek için yola çıkılıyor ve nasip olur inşallah. Teşkilatın içerisinden geliyoruz. Bize ne görev verilirse onu yapmaya çalışıyoruz. Şahsına, Ailesine, Partimize, Fatihimize ve Ülkemize hayırlı olsun diyorum.”.Yahya Atıcı Fatih Belediye Başkan Aday Adayları arasında tek kurucu İlçe Başkan Yardımcısı unvanını taşıyor. Atıcı müracaatı sonrası Gazetemize yaptığı açıklamada siyasi geçmişinden, mücadelesinden ve Fatih için hizmetlerinden bahsetti. Atıcı açıklamasında şunları kaydetti:

ATICI KURUCU İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

Tam 16 yıl önce Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte “kaynak Türkiye” diyerek ve milletimize güvenerek yola çıktık. Milletimizin teveccühüyle gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşümler, icraat ve yatırımlar, ulaştığımız hedeflerle ülkemizin ne denli güçlü bir ülke olduğunu dostumuza düşmanımıza gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Çıktığımız yolda Mevla’m nasip eder ve kısmet olursa Fatihimize ve halkımıza hizmet etmek için talip oldum. 40 yıllık Fatihliyim. İlçemizi iyi tanıyorum. 2002 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız çat kapı Fatih’e gelmişti. İlçe Başkanlığı Makamında Bayraklarımızın arasında İsmail Hakkı Bey ve şahsım Cumhurbaşkanımız ile hasbihal etme imkânı bulmuştuk. Makama girer girmez aklıma o fotoğraf karesi geldi. Öncelikle sizler ile paylaşmak istedim bu anımı. Burası benim evim. Yıllardır arkadaşlarımız ile ilçemizde beraber olduk, hep birlikte çalıştık, milletimize hizmet ettik.FATİH’E HİZMET ETTİ VE EDİYOR

Biz teşkilatçıyız, partimizin her kademesinde göreve hazırız. Ak Parti Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı olarak partimin bir neferi olarak Fatih’e ve Fatihlilere hizmet etmeye başladım. Fatihimizin sorunlarını çözmek için elimiz taşın altına koymaktan bir an olsun çekinmedim. Sorunların çözümü noktasında öncülük yaptım. Milletimiz için belediyemizi yöneten kadro olarak projeler ürettik. Bu projelerin birçoğunda hem Belediyemiz içerisinde hem de sokaklarda uygulanması noktasında çalışma arkadaşlarımız ile bulunduk. 2004 yılından bu güne 3 dönemdir yani 15 yıldır Belediye Meclis Üyesiyim. Belediyeciliğin ana unsuru olan Finans ve Yönetimi konusunda 25 yıllık tecrübeye sahibim. Belediyemizi ve iç işleyişini de yakından biliyorum takip ediyorum.

PARTİSİNİN ZAFER KAZANMASI İÇİN ÇALIŞTI

2014 Mahalli İdareler seçimlerinde İlçe Başkanımız tarafından Seçim koordinasyon Başkanlığı görevi tebliğ edildi. Bu dönemde de yine Meclisimize partimiz adına Meclis Üyesi seçildim. 2014 yılında bu yana Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevini sürdürüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Fatih Seçim Koordinasyon Başkanlığı görevini yapma şerefe de şahsıma nasip oldu. Tüm bu görevlerden sonra Fatih Belediyesi’nde bütün kademelerdeki görevlerimi tamamladığıma inanıyorum.

BİLGİLİ, TECRÜBELİ VE DONANIMLI İSİM ATICI

İstanbul’un çeyiz sandığı Fatih ilçemizin sakinlerine yıllardır yorulmadan, dava ruhunu kaybetmeden hizmet ediyoruz. Bir yandan da önümüze çıkan engelleri milletimizle birlikte aşarken, diğer yandan her alanda yeni hizmetler ve eserler kazandırıyoruz. Siyasi tecrübelerim, bilgi birikimlerim, finans yönetimindeki başarılarım, insan kaynakları yönetimindeki özel sektörden gelen tecrübelerim ile Fatih Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıktım. Fatih’in sorunlarını bilen biri olarak Çevre, Şehircilik ve İmar konularında şahsımın kâfi derecede birikimli, donanımlı ve tecrübeli olduğumu inanıyorum. Bu nedenle yeni dönemde Fatih halkımıza hizmet etmek için, Rabbim nasip ederse hayırlı bir süreç başlıyor bizler için.

ATICI’YA DESTEK DE İLGİ DE BÜYÜK

Saygı değer Teşkilatımızın, Fatih’in ileri gelen STK’larının, esnaflarının, muhtarlarının ve Fatihlilerin önerisi ve ısrarı ile karşınızdayım. Bu görevi en iyi şekilde yapmaya hazırım. Partimden, gerek bulunmuş olduğum iş çevresinden ve İstanbul genelindeki etkin olan Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğiyle inşallah yola çıktık. Şahsıma görev verilir ise başaracağıma inanıyorum. Niyetim hayır, inşallah Mevlam da nasip ederse, bu görevi yapacak tecrübeye sahibim.

BAŞKANLIĞA YAKIŞAN İSİM ATICI

17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da hiçbir güç odağının aziz milletimizin kutlu yürüyüşüne engel olmasına izin vermedik. Asla başımızı eğmedik. Bundan sonra da asla eğmeyeceğiz. 31 Mart seçimlerine doğru ilerlerken tüm gücümüzü, her zaman olduğu gibi yine milletimizden alıyor, milletimizin hayır dualarıyla yeni bir dönemin daha perdesini aralamayı arzu ediyoruz. İşte bu nedenle 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Fatih Belediyemize AK Parti Bayrağını bir kez daha yeniden güçlü olarak dikmek için Fatih Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için sizlerin huzurundayım. Allah yar ve yardımcımız olsun.YAHYA ATICI KİMDİR?

1968 yılında Erzurum’un İspir İlçesi’nde doğan Atıcı, İlkokulu Erzurum Bozanköy, orta öğrenimini İstanbul/Fatih’te, liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Özelleştirme Konusunda yüksek lisansını yaptı.

Eğitim hayatı sonrası sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden ATICI, disiplinli genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenmeye başladı. Tam da bu yıllar aktif politikaya ve Sivil Toplum çalışmalarına adım attığı döneme rastlamaktadır. 90’lı Yıllar, Türk Siyasetinin ve gençlik hareketlerin buhranlı geçtiği, tarihe damga vurmuş önemli olayların yaşandığı yıllardı. ATICI’nın Milli Gençlik Vakfı ile tanışması tamda o döneme denk gelmişti. Sırasıyla İstanbul Şubesi’nde İl Sekreteri, İl Başkan Yardımcılığı ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanlığı yapacak 2000’li yılların sonunda tüzüğüne göre resmî kısaltması AK Parti olan amblemi sarı ve siyah renklerden oluşan ampul’ün aydınlığına kapılacaktır. AK PARTİ’nin Kurucu Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, partinin siyasi yelpazedeki yerini muhafazakâr demokrat olarak tanımlayacak ve partinin kurucularını siyasetin önde gelen isimlerinden seçecekti. O dönem 33 yaşında olan ATICI ise daha sonra bir başarı hikâyesine dönüşecek AK Parti’nin İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı’nın Kurucuları arasında yer alarak 15 aylık bir parti ile 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimlere İlçe Seçim İşleri Başkanlığı ve İl Seçim İşleri Komisyon Üyeliği görevleriyle girecekti. 58. ve 59. Cumhuriyet Hükümetleri kurulurken tarihler 2003 yılını gösteriyordu. Bu yıllarda Türkiye yenilenme hareketine bir yenisini eklemek üzere 2004 Yerel Seçimlerine hazırlanmaya başlamıştı bile.

28 Mart 2004 Yerel Seçimlerde Birinci parti olan AK Parti’nin belediyeler bazındaki sonuçlara göre kazandığı 1.950 belediyeden biride Fatih’ti. Yerel Seçimlerde, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkanlığı ve İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyeliği görevlerini başarıyla sürdüren ATICI, ardından Fatih Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilmişler arasına girecek, Belediye Meclisi’nde Bütçe ve Dış İlişkiler Komisyon Üyesi, Meclis 1. Başkan Vekili görevlerini yaklaşık 5 yıl süresince başarıyla sürdürecekti. 2006 yılında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren İçişleri Bakanlığı Kent Konseyi Yönetmeliği çerçevesinde Fatih Belediyesi Kent Konseyi Başkanlığı 3 yıl süreyle Yahya ATICI’ya emanet edilmişti. 2007 yılı Kalkınma hızının arttığı, belediyecilik hizmetlerinde tarihi değişimlerin yaşandığı yıllardan biriydi. ATICI, Türkiye tarihinde hükûmette bulunan bir partinin girdiği seçimlerde oy oranını en çok arttıran partiler arasına girdiği 2007 Genel Seçimlerde AK PARTİ’nin Fatih Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak görev yapıyordu. Zaman hızla geçiyor, ATICI’nın siyasi tecrübesi artarak devam ediyor ve belediyecilik hizmetlerine her geçen gün daha hâkim oluyordu. Tarihi boyunca girmiş olduğu her seçimde de birinci parti olarak ipi göğüsleyen AK PARTİ, 2009 Yılında yeniden Fatih’i yönetme yetkisi almıştı. Belediye Meclis üyeliğinde 2.dönemine giren ATICI, bu kez Meclis Bütçe Komisyon Başkanı ve Meclis 1. Başkan Vekili olarak siyasi hayatına devam edecekti.

Bu görevleri esnasında sivil toplum kuruluşlarında ve görevde olduğu siyasi partinin teşkilat kademesinde kadınların ve gençlerin bu alanlara katılımını arttırıcı çalışmalar yapmış, toplumda siyasetin halk tabanına yayılması ve itibar görmesi yolunda önemli girişimlerde bulunan ATICI, 2014 Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Fatih İlçe SKM Başkanlığı, 2015 Genel Seçimler 2.Bölge SKM Üyeliği, AK Parti Grup Başkan Vekili ve 2017 yılında Yurtdışı Kazakistan SKM Sorumlusu olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Mezunları Cemiyeti Üyesi, Yöneticiler ve İktisatçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Erzurum İş Adamları Derneği Üyeliği, Çevre Derneği Üyeliği, Fatih Emniyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Düşünce Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, ATİ ( Afrika – Türkiye İnsiyatifi Yönetim Kurulu Üyesi) Fatih İmam Hatip Lisesi Platformu Başkanlığı ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

ATICI, İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.


#RecepTayyipErdogan
#Cumhurbaskani
#TayyipErdogan
#Erdogan
#Istanbul
#Istanbul34
#Fatih
#YahyaAtici
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık

Yusuf Yetişgin'den Şölen Havasında Adaylık Açıklaması...

Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği (TAYGİAD) Başkanı Yusuf Yetişgin, 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den Fatih Belediye Başkan aday adayı olduğunu, Fatih ilçesinde bulunan 19 Mayıs Toplantı Salonunda geniş bir katılımlı bir programla açıkladı…

ŞÖLEN HAVASINDA ADAYLIK AÇIKLAMASI
Çok sayıda partilinin yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı kahvaltılı törende konuşan Yetişgin, “Fatih değişirse, İstanbul değişir” diyerek, Fatih’te iktidara aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinden sonra ikinci büyük eseri ve emaneti olduğunu söyleyen Yetişgin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda bir bayrak yarışı vardır ve ben bu yarışta Fatih’e hizmet için adayım.” Dedi. Yetişgin’in sözleri salonu dolduran davetliler tarafından sık sık alkışlarla kesildi…

“FATİH İÇİN PROJELERİMİZ VAR”

Tarihi yarımadada faaliyet gösteren 22 oda ve derneğin tek çatı altına toplanmasıyla oluşan ve kısa adı TAYGİAD olan Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Yetişgin, bir STK başkanı olarak tarihi yarımada için birçok proje ürettiklerini bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarıyla hayata geçirdiklerini, ancak bir kısmının ise bazı şartlardan dolayı hayata geçiremediklerini belirterek, “Bu projeleri ve daha birçok projeyi hayata geçirmek için adayım” dedi.

3 kuşaktır Fatih’li olan Yetişgin ailesinin ferdi olan Yusuf Yetişgin, Fatih’i en iyi bilen insanlardan biri. Yetişgin, “Bu ilçenin tamamıyla ilgili tespitlerimiz ve çözüm önerilerimiz var. Çünkü ben bu ilçede doğdum, bu ilçede büyüdüm, bu ilçede ticaret yapıyorum ve hala bu ilçede ikamet ediyorum.

“FATİH’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

Yaklaşık 19-20 senedir bu ilçede, bu ilçenin sokaklarında sorumluluk alıyoruz. Fatih’in sorunlarıyla ilgili olarak birçok çözüm önerisi ve proje hazırladık, sadece sorun tespiti yapmadık, sorunların çözümlerini de önerdik. Bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarımızla hayata geçirdik, bazıları imkansızlıklardan dolayı yarım kaldı. Biz projelerimizle geliyoruz.

“FATİH’İ YENİDEN CAZİBE MERKEZİ YAPMAK İÇİN ADAYIZ”

Fatih değişiyor, Fatih’in çehresi değişiyor, Fatih’in havası değişiyor. Bu değişim olumlu bir değişim değil maalesef ve sadece ben değil, Fatihlilerin tamamı bu değişimden rahatsız. Biz Fatih’i cazibe merkezi yapmak için adayız.

Bütün Fatih sevdalıları olarak bu değişimi yeniden olumluya çevirmek için adayız. Yaşanan olumsuzluklara karşı bir türlü birlik olamadık, çünkü hep ayrıştırıldık! Biz Fatihlilerin yeniden bir olması için adayız.

Komşululukların yeniden hayat bulduğu, ticaretin yeniden canlandığı, sadece yaşayanların değil, aynı zamanda ziyaret edenlerinde mutlu olduğu yeni bir Fatih yaratmak için adayız.

Kimsenin cinsiyetinden, dininden, mezhebinden, etnik kökeninden, gelir seviyesinden ve siyasi düşüncesinden dolayı ötelenmediği, ayrıştırılmadığı bir Fatih özlemi için adayız.

Biz merkeze insanı alıyoruz. Buradaki insanların; sağlık, eğitim, iş, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren sosyal belediyecilik anlayışıyla adayız.” Diyen Yetişgin, Fatih’in yeşil alan ihtiyacı, sokak hayvanlarıyla ilgili projeleri ve merkezinde insan olan daha birçok projeleriyle Fatih belediye başkanlığına aday olduklarını söyledi.

CHP Fatih Belediye Başkan Aday Adayı Yusuf Yetişgin’in konuşmasından sonra söz alan davetliler, Yetişgin’in Fatih için en doğru aday olduğunu söyleyerek, destek mesajları verdiler…

#Istanbul34 #Fatih #yerel19 #yerel2019 #yerelsecim2019 #yerelsecimler2019 #yerelsecim #yerelsecimler #YerelsecimlerIstanbulFatih #IstanbulFatih #YusufYetisgin #CHP

Devamını Oku
Sıtkı Sıyrık

Neden Aday Adayı oldum?

Tam 16 yıl önce Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte “kaynak Türkiye” diyerek ve milletimize güvenerek yola çıktık.
Rabbimize şükürler olsun ki; “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek, tüm mazlumların adalet ve değişim talebini tüm dünyaya duyuran ve sessiz yığınların sesi olan, Milletin Adamı Sayın Cumhurbaşkanımıza kesintisiz yol arkadaşlığı yaptık.

Bu yol arkadaşlığı milletimizin teveccühüyle gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşümler, icraatlar, yatırımlar ve ulaştığımız hedefler ile ülkemizin ne denli güçlü bir ülke olduğunu dostumuza düşmanımıza gösterdiğimiz ve göstermeye devam edeceğimiz bir başarı hikayesine dönüştü. Rabbime bizi bugünlere eriştirdiği için hamd ediyorum.
Bugün geldiğimiz noktaya bakacak olursak, bağrında Fatih Sultan Mehmet Han’ı barındıran, ülkemizin tarihine ışık tutan birçok önemli olaya ev sahipliği yapan ve Peygamber Efendimiz tarafından da müjdelenmiş şehir olarak dünya insanlığına miras bırakılan İstanbul’un çeyiz sandığı Fatih ilçemizin sakinlerine yıllardır yorulmadan, dava ruhunu kaybetmeden hizmet ediyoruz.


Bizler Fatih ilçemizin sakinlerine durmadan, yorulmadan hizmet ederken bir yandan da önümüze çıkan engelleri milletimizle birlikte aşıyor, diğer yandan her alanda yeni hizmetler ve eserler kazandırıyoruz.


Bu eserleri kazandırırken Fatih ilçemizde yaşayan her insanımıza hedeflerinin, beklentilerinin, gelecek hayallerinin ve büyük ideallerinin farkında olduğumuzu ve bu ideallerin temsilcisi olduğumuzu her fırsatta dile getirdik.


Kurucu Genel Başkanımız, Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte milyonlarla tek yürek olduk ve 17–25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da hiçbir güç odağının aziz milletimizin kutlu yürüyüşüne engel olmasına izin vermeyerek güçlü adımlar attık.


Asla başımızı eğmedik. Bundan sonra da asla eğmeyeceğiz.

31 Mart seçimlerine doğru ilerlerken Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “tüm gücümüzü, her zaman olduğu gibi yine milletimizden alıyor, milletimizin hayır dualarıyla yeni bir dönemin daha perdesini aralamayı arzu ediyoruz.”


İşte bu nedenlerle 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Fatih Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için sizlerin huzurunuzdayım.


YAHYA ATICI
Fatih Belediye Başkanı Aday Adayı
www.yahyaatici.com


#RecepTayyipErdogan
#Cumhurbaskani
#TayyipErdogan
#Erdogan
#Istanbul
#Istanbul34
#Fatih
#YahyaAtici
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
Neden Aday Adayı oldum? Neden Aday Adayı oldum?

Hayrettin Deniz Gebze'ye Aday

Genel seçimlerde AKParti Kocaeli Milletvekili olan Yüksek Mimar Hayrettin Deniz Gebze Beldeiye Başlanlığı için adaylık başvurusunu yaptı.
Aslen Erzurum'lu olan Hayrettin Deniz 1985 yılında Kocaeli Körfez ilçesi doğumlu olup Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi mezunudur.

#Kocaeli
#Kocaeli41
#Gebze
#HayrettinDeniz
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
Hayrettin Deniz Gebze'ye Aday

Avcılar'a Orhan Zilek Aday

Avcılar'da Belediye Başkanlığı'na belediye meclisi üyesi İş adamı Orhan Zilek adaylığını açıkladı.

30 yıllık belediyecilik deneyiminin kendisinin en büyük yardımcısı olacağını belirten Orhan Zilek Avcılar halkına çekirdekten yetişmiş olduğu belediyecilğin hizmetlerini eksik yerine getireceğini söyledi.

#istanbul
#istanbul34
#avcilar
#OrhanZilek
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
Avcılar'a Orhan Zilek Aday

Karşıyaka'ya Sanatçı Belediye Başkan Adayı

İzmir Karşıyaka'nın sanatçı siması Turabi Değerli Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

Karşıyakalıların imza kampanyası başlattığı Turabi Değerli seçimerde renkli kimliği ile çok dikkat çekeceği belirtiliyor.

Daha önce İzmir 2. Bölge Millet vekilliği seçim arenasında da boy göstren Turabi Değerli'nin o zamanki etkinliklerinden aşağıda ki haberleri de aktarıyoruz.

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

2015 Yılında Karşıyaka Aksoy Mahallesi'nde Turabi Değerli Müzik Akademisi'nde gerçekleştirilen toplantıda siyasi
konuşmaların ardından sazlar çalınmış,
şarkılar söylenmişti. Siyasette sanatçı duyarlılığı ile hizmet üreteceğini belirten Değerli " Ülkemizin içinde bulunduğu durum,
hepimizin elini taşın altına koyma zamanının geldiğini göstermektedir. Ben de siyasette farklı bir ses olacağım.
Yıllardır üyesi olduğum CHP'dan milletvekili olmak için yola çıkıyorum. Bana destek olacak herkese teşekkürler" demişti.

İki ayrı albüm çıkaran, ondan fazla koroda şeflik yapan, müzik üzerine 17 ayrı kitap yazan Turabi Değerli,
Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili aday adaylığını kendi işyerinde düzenlediği toplantı ile açıklamıştı.

Atatürk ilkeleri doğrultusunda hizmet etmeyi amaçladığını belirten Turabi Değerli " Yaşamımı hep sanatla kazandım.
Deneyimlerimi, birikimlerimi halkımızla paylaştım. Yaklaşık 25 yıldır içinde olduğum CHP den milletvekili olarak
ülkem için hizmet etmek istiyorum. Birçok platformda yapmak istediklerimi aktardım. Görüştüğüm her ortamdan destek aldım.
Siyasette sanatsal anlayışla , halkla el ele olup hizmet üretmeyi, halkın sesi olmayı hedefliyorum" demişti.

Toplantıya gelenler kapıda akordeon ile çalınan müziklerle karşılanmış,Daha sonra Işıltan Uşaklıgil , Turabi Değerli için bestelediği şarkıyı seslendirdi.
Uşaklıgil daha sonra sevilen şarkılarda oluşan mini bir konser vermişti.
Toplantıda sanatçı Tutku Yıldırım ve Göker Kurbetçi gitarla şarkılar söylemiş,Taci Özben piyano ile caz şarkılar seslendirirken, Sami İrek de bağlama çalıp türküler söylemişti.

 


#izmir
#izmir35
#izmir35bucuk
#karsiyaka
#TurabiDegerli
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
Karşıyaka'ya Sanatçı Belediye Başkan Adayı

Sedat Yalçın Bursa Belediye Başkanlığı İçin Aday Olacak

Ak Parti il eski başkanı Sedat Yalçın Bursa BBB için aday adayı olacak.

AK Parti Bursa eski İl Başkanı Sedat Yalçın Alinur Aktaş'a rakibim diyerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağını açıkladı. Bursa basınıyla bir araya gelen Sedat Yalçın adaylık süreci başladığında Bursa’ya değer katmak ve hizmet etmek için aday adayı olacağını açıkladı.

 

#Bursa
#Bursa16
#SedatYalcin
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler
#AlinurAktas

Devamını Oku
Sedat Yalçın Bursa Belediye Başkanlığı İçin Aday Olacak

Hamit Baycan Beklenen Açıklamayı Yaptı

Trabzon Araklı'da Hamit Baycan Belediye Başkan Adaylığını açıkladı. Baycan Ak Partiden Aday olacak.

Araklı'mızda yaşayan 50 bin insanın her kesiminden, Tabandan gelen yoğun talep üzerine 2001 Yılında kurucusu olduğum AK PARTİ 'den 2019 mahalli seçimlerinde ARAKLI Belediye Başkanlığına aday adaylığımı Kamu oyuna açıklıyorum...

BASIN BİLDİRİSİ

Değerli Dostlar Muhterem Kardeşlerim,Cefakârlar diyarı Araklı'mızın güzel insanları sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
Değişimin adresi Yeni Araklı Gönül Köprüsü Yolculuğu Hayırlı Mübarek olsun.
Birlikte yaşadığımız coğrafya'da gelecek nesillere daha mutlu daha huzurlu bir yaşam alanı hepimizin hayalidir.
siyaset kurumu'da bu kapının anahtarıdır.
Aydınlığa açılan kapıyı gelin beraber açalım''
Araklı Coğrafyası Türkiye'nin Isviçre'si'' 50 Mahallemiz ve 50 bin kişi ile bu coğrafyada Tarım,Turizm ve Ekonomik açılımla yeni ARAKLI Sevdamız Tabi ve Tarihi değerleri öne çıkaran, Doğduğu mekânda daha güzel bir hayata MERHABA demek adına '' Yeni ARAKLI Gönül Yolculuğu 'ile 18 saat hizmete hazır ekibimiz sizlerden 2019 mahalli seçimlerin de Belediye Yönetimine birlikte talibiz.
Hiçbir zaman kişiyi öne çıkarma değil, Biz birlikte Yönetelim Mantığı ile desteğini esirgemeyen
Danışma Kurulu , Kanaat Önderleri , Sivil Toplum Kuruluşları , İş Adamları , Bürokratlar , Muhtarlar , Esnaflar , Basın ve Sosyal medya mensupları.
Öncelikle projelerimiz Araklı kamuoyu ile sizlerle istişare ederek daha sonra belirlenecektir.
Araklı'mızın tabanından , sizlerden çıkan gür sesin güvenine lâik olabilmek adına :
Gelin canlar birlik olalım , Yeni Araklı'mızı Birlikte Daha İleriye Taşıyalım "
önce Duâ'nızı sonra'da Desteğinizi Bekliyoruz

Sevgi ve Saygılarımla !
Hamit Baycan
Yeşilyurt Krc Bld. Bşk.
Araklı Yeşil Yol Kültür Turzm Der.Bşk.

#Trabzon
#Trabzon61
#Arakli
#HamitBaycan
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
Hamit Baycan Beklenen Açıklamayı Yaptı

Temel Ofluoğlu, Kartepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

Yıllarca partinin çeşitli kademelerinde görev alan geçtiğimiz dönem CHP Kartepe İlçe Yöneticiliği yapan, şuan ise Kartepe Belediye Meclis üyesi olan Temel Ofluoğlu, bugün Kartepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. İlçe binasında gerçekleşen açıklamaya katılım yoğun oldu.

KARAKADILAR DA KATILDI

Kartepe İlçe binasında gerçekleşen açıklamaya CHP Kartepe İlçe Başkan Vekili Şerafettin Kırmızı, Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Kurtuluş Versan, İl Yöneticileri Nilay Merttürk ve Bülent Sarı, İlçe Yöneticileri, Kartepe eski İlçe Başkanı Kartepe Belediye Başkan Aday adayı Cumhur Karakadılar, Gençlik Kolları Kartepe eski İlçe Başkanları Cihan Çakır, Fatih Harbi ve Hami Akyıldız, Temel Ofluoğlu’nun oğulları Yavuz ve Zafer Ofluoğlu ve partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan Kartepe İlçe Başkan Vekili Şerafettin Kırmızı, Ofluoğlu’nu tebrik etti, başarılar diledi.

BEN DEĞİL BİZ OLGUSUNDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Temel Ofluoğlu, “5 yıldır yaptığımız meclis üyeliğinde Kartepe’nin bütün sorunlarına vakıf olduk. Bu sorunların çözümünde gerekli mücadelemizi meclis ve komisyon toplantılarında gerçekleştirdik. Her daim halkın sesi, kulağı olmaya çalıştık. Kartepe’nin kent kimliğini kazanması adına birleştirici ve geliştirici fikirlerle ve projelerle yola çıktık. Bilgimizi ve deneyimimizi Kartepelilerle paylaşmak, Kartepe’mize adamak adına bugün buradayız. Aday adaylığımız ben değil, biz olgusu üzerindeki çizgisinden asla vazgeçmeyecektir” dedi.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİ İNŞA EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisinin ülkedeki birleştirici gücünü Kartepe’de de uygulayacağımız bu kutsal vazifemizde bugün beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma ve aileme teşekkür ediyorum diyerek sözlerine devam eden Ofluoğlu, “El birliği ile Kartepe’de sosyal demokrat bir belediyeciliği inşa edeceğimize size söz veriyorum. Özellikle 5 yıl boyunca en önemli komisyonlardan biri olan Plan ve Bütçe Komisyonunda bana büyük destek veren Tevfik Mayda ve Hayati Versan’a teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Şunun bilinmesini özellikle istiyorum Cumhuriyet Halk Partisinin Kartepe adayı kim olursa olsun fark etmeksizin bugüne kadar üzerimize düşen görevi nasıl layığıyla gerçekleştirdiysek eğer o günde elimi taşın altına koyanlardan olacağımıza emin olabilirsiniz “ dedi.

KARAKADILAR BAŞARILAR DİLEDİ

Temel Ofluoğlu’nu tebrik eden CHP Kartepe eski İlçe Başkanı Kartepe Belediye Başkan Aday adayı Cumhur Karakadılar, “Temel arkadaşımızla 5 yıl boyunca birlikte çalıştık. Kendisi partimiz için önemli bir değerdir. Aday adaylık sürecinin ardından önemli olan kişilerin değil, partinin kazanmasıdır. Başarılar diliyor tekrar tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

TEMEL OFLUOĞLU KİMDİR 1958

Trabzon Arsin doğumlu. 1964’ten beri Kartepe’de oturuyor. İstanbul Çemberlitaş Özel Meslek ve Teknik Okulu mezunu. CHP Köseköy Belde Başkanlığı, Kartepe Kurucu İlçe Sekreterliği, Örgütlenme Komisyon Üyeliği, Proje Hazırlama Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu. 2014 yılından beri Kartepe Belediye Meclis üyeliği ve Grup Başkanlığını yürütüyor. Evli ve 4 çocuk babası.

Kaynak : Kocaeli Barış Gazetesi

#kocaeli
#kocaeli41
#kartepe
#TemelOfluoglu
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler
#CumhurKarakadilar

Devamını Oku
Temel Ofluoğlu, Kartepe Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

AKBULUT AKSARAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI

Türkiye 31 Mart 2019 seçimlerine doğru giderken siyasi partilerden adaylık düşünen isimler bir bir ortaya çıkıyor.


Aksaray'ın Şirin Beldesi Topakkaya Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, 31 Mart 2019 tarihindeki seçimlerde
AK Parti'den Aksaray Belediye Başkan Aday Adayı olacağını duyurdu.
AKBULUT, " Şirin Beldemiz Topakkaya'mızda görevimizi layığı ile yerine getirmeye gayret ediyoruz. Niyetimiz Halis Allah'ın izni ve Büyüklerimizin takdirleri ile çalışmalarımızı Selçuklu Şehri #Aksaray'da devam ettirmek istediğimi belirtiyor,
AK Parti'mizden Aksaray Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvuru yapacağımı ilan ediyor, tüm hemşehrilerimden dua ve destek bekliyorum." dedi.


AKBULUT'un AK Parti Genel Merkezi'nden gelecek olan seçim takvimine göre başvurusunu yapması bekleniyor.

 

 

#aksaray
#68
#aksaray68
#topakkaya
#YilmazAkbulut
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Devamını Oku
AKBULUT AKSARAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI