SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İsrail’in Kredi Notu Moody’s Tarafından İnceleniyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İsrail'in kredi notunu "beklenmedik ve şiddetli" çatışma sebebiyle inceleme altına aldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından yapılan açıklamaya göre İsrail’in kredi notu “beklenmedik ve şiddetli” çatışma nedeniyle inceleme altında.

İsrail’in uzun vadeli döviz ve yerel para cinsinden “A1” olan kredi notu, yaşanan çatışmanın ciddiyeti sebebiyle indirim için değerlendirmeye alındı.

Açıklamada, İsrail’in kredi profilinin geçmişte terör saldırılarına ve askeri çatışmalara karşı direncini kanıtladığı, ancak mevcut askeri çatışmanın uzun sürme ve maddi kredi etkisi olasılığını artırdığı belirtildi. Moody’s not incelemesinin çatışmanın muhtemel süresi ve ölçeğine odaklanacağını ifade ederken, bu sürecin üç aydan daha uzun sürebileceği kaydedildi.

İLGİLİ HABER Akbank’tan Nisan Ayı Kampanyaları
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İsrail'in kredi notunu "beklenmedik ve şiddetli" çatışma sebebiyle inceleme altına aldı.

Bu gelişmenin yanı sıra, Fitch Ratings’in de jeopolitik riskler nedeniyle İsrail’in “A+” olan kredi notunu negatif izlemeye aldığı geçtiğimiz hafta duyurulmuştu. Uluslararası finans çevreleri, bölgedeki gerginliklerin ekonomik etkilerini yakından takip ediyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler