SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sakarya’da İYİ Parti İl Teşkilatı, Buğra Kavuncu’yu Ağırladı

"31 Mart 2024 yerel seçimleri, meşakkat dolu ve yoğun bir dönemle karşımızda, ancak iddialıyız ve bu iddiayı sürdürüyoruz. Kendi yeteneklerimize güvenimiz tam ve bu özgüvenle yolumuza devam edeceğiz."

Yayınlanma:
ABONE OL

İYİ Parti’nin Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine dair umutlu bir şekilde şunları ifade etti: “Önümüzde meşakkatli ve yoğun bir süreç bulunuyor, ancak bu zorlukları aşacak güce sahibiz. Kendi yeteneklerimize ve iddiamıza son derece güveniyoruz.”

Kavuncu, Sakarya İl Teşkilatını ziyaret ettiği sırada yaptığı konuşmada, İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun yerel seçimler için her il ve ilçede aday çıkarma kararı aldığını vurguladı. Ayrıca, parti teşkilatlarının bu kararı büyük bir hevesle desteklediğini ve genel olarak bu yönde bir beklenti içinde olduklarını belirtti.

Aldıkları kararın ülkeye, millete ve partilerine hayırlı olmasını temenni eden Kavuncu, “Tabii meşakkatli ve yoğun süreç bizleri bekliyor ama iddialıyız. O öz güvene de sahibiz. Zaten uzun süredir her il ve ilçede özellikle yerel yönetimler anlamında ciddi hazırlığımız var. Bunları da çok kısa süre içerisinde somutlaştıracağız, netleştireceğiz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
"31 Mart 2024 yerel seçimleri, meşakkat dolu ve yoğun bir dönemle karşımızda, ancak iddialıyız ve bu iddiayı sürdürüyoruz. Kendi yeteneklerimize güvenimiz tam ve bu özgüvenle yolumuza devam edeceğiz."

Kavuncu, genel seçimlerde arzu ettikleri sonucu alamadıklarını, buna “başarılı seçim” demenin mümkün olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

iyi-parti-bugra-kavuncu2-min.jpg

“Ama kıymetli de bir oy aldık. Yani almış olduğumuz oy, bize ciddi sorumluluk yüklüyor. Sonuç itibarıyla 2018’de 4,8 milyon oy almışız, 5,2 milyona çıkarmışız almış olduğumuz oyu. Oransal olarak değişmemiş tabii çünkü nüfus, seçmen sayısı da arttığı için oy 9,7’de oransal olarak muhafaza edilmiş. Burada bir mesaj var. Bizim anladığımız mesaj da şu; seçmen, Türk milleti, partimizin varlığına, partimizin Türk siyasetindeki mevcudiyetine ciddi ehemmiyet veriyor.

Daha farklı da olabilirdi sonuç. Çok da büyümedik, arzu ettiğimiz oy oranını da alamadık. Bu şu demek; ‘Siz var olun, İYİ Parti önemlidir ama bugüne kadarki politikalarınızı da bir kez daha gözden geçirin. Belki bazı konularda daha farklı adımlar atabilirsiniz.’ Bu mesajı da iyi anlamamız lazım. Önümüzdeki süreçte bu aldığımız karar doğrultusunda inşallah emin adımlarla yürüyeceğiz.”

Bir gazetecinin, isminin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayları arasında geçtiğini belirtmesi üzerine Kavuncu, şu anda teşkilat başkanı olarak görev yaptığını dile getirerek, “Ama partim bana yarın Türkiye’nin hangi iline, ilçesine git derse bunu vazife ve emir telakki eder, üstlenirim. Bu yönde alınmış karar yok. Biz, bize verilen vazifeleri yeri geldiğinde layıkıyla yerine getirmek için her zaman hazırız.” diye konuştu. Kavuncu, daha sonra partililerle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler