SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri! Sağlık Ocakları Kaçta Açılır, 29 Ekim’de Açık Olacak mı?

En küçük sağlık birimi olan sağlık ocakları saat kaçta açılır ve kaçta kapanır? Özel günlerde sağlık ocakları açık olur mu?

Yayınlanma:
ABONE OL

Sağlık ocakları, ülkemizde sağlık hizmetinin temelini oluşturur. Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda önemli rol oynar. Sağlık ocakları, şehirlerde genellikle köylerde ya da mahallelerde bulunur ve sağlık hizmetlerine kolay erişim sağlanabilmesi adına bir çok bölgeye konumlandırılmıştır.

Sağlık ocakları toplumun temel sağlık hizmetlerini alabildiği kuruluşlardandır. Aile hekimliklerinde gebelik takibi, aile planlaması, kronik hastalıkların teşhisi, aşılama gibi bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Sağlık ocaklarındaki temel sağlık hizmetleri; aile hekimleri, hemşireler, ebeler ve sağlık personelleri tarafından yapılır. Bu sağlık kuruluşları, genellikle insanların ilk başvurduğu kurumdur. Günümüzde neredeyse herkesin ulaşabileceği konumlarda olması tercih edilmesi konusunda büyük önem taşır.

İLGİLİ HABER Medipol Sağlık Grubu, Parkinson İçin Yeni Bir Tedavi Uygulamaya Başladı
En küçük sağlık birimi olan sağlık ocakları saat kaçta açılır ve kaçta kapanır? Özel günlerde sağlık ocakları açık olur mu?

saglik-ocagi.jpg

Sağlık Ocakları Kaçta Açılıyor?

Sağlık ocaklarında muayene olmak isteyen vatandaşlar, bu sağlık kuruluşunun çalışma saatlerini araştırıyor.

Toplum sağlığının korunması ve hastalıkların erken teşhisi için çok değerli olan bu kuruluşların yurt genelinde çalışma saatleri sabah 08:00’da başlar.

Sağlık ocağı çalışma saatleri:

  • Açılış saati: 08:00
  • Kapanış saati: 17:00

İş hayatında birçok yerde olduğu gibi sağlık çalışanlarımızın bu çalışma saatleri içerisinde öğle arası saatleri bulunuyor. Sağlık ocağı öğle arası tatili 12:30 ile 13:30 saatleri arasında yapılıyor. Ama bazı bölgelerimizde bu saatler 12:00 ve 13:00 arasında olabiliyor.

Genel bir cevap verecek olursak, sağlık ocağı çalışma saatleri 08:00 ile 12:30 ve 13:30 ile 17:00 arasındadır. Ancak unutmayın öğle arası tatil saatleri değişiklik gösterebilir.

saglik-ocagi-calisma-saatleri.jpg

Sağlık Ocakları Hafta Sonları Açık mı?

Aile hekimlikleri yani sağlık ocakları hafta içi 08:00 ile 17:00 arasında hizmet veriyor. Hafta sonları ise hizmet vermiyor.

Sağlık Ocakları Resmi Tatillerde Açık mı?

Sağlık ocakları 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatillerde hizmet vermiyor.

Hafta sonları ve resmi tatiller haricindeki günler, aile hekiminizden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler