SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mudanya’dan Hatay’a Uzanan ‘Kardeş Okulum Projesi’

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'daki öğrencilere yönelik yardım kampanyası düzenledi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bursa’nın Mudanya ilçesinde hayırseverlerin yardım eli, 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Hatay’daki öğrencilere ulaşıyor.

Burgaz Gençlik Derneği tarafından başlatılan “Kardeş Okulum Projesi” kapsamında, hayırseverlerin katkılarıyla Hatay’ın Defne ilçesinde bulunan Orhanlı İlkokulu öğrencilerine yönelik önemli bir yardım kampanyası hayata geçirildi.

Depremlerin ardından zor günler geçiren Hataylı öğrencilere destek olmak amacıyla başlatılan proje kapsamında, kırtasiye malzemelerinin yanı sıra mont, oyuncak ve ayakkabı bağışları toplandı.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Bursa'nın Mudanya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'daki öğrencilere yönelik yardım kampanyası düzenledi.

Dernek Başkanı Mustafa Karacabey, AA muhabirine, 250 öğrenciye yetebilecek bağışları organize ettiklerini söyledi.

Hedeflerinin bölgedeki okullara değinebilmek ve onların bir nebze de olsa ihtiyaçlarını giderebilmek olduğunu belirten Karacabey, “35 koli defter, yaklaşık 20 koli kalem, A4 kağıtları, oyuncaklar, ayakkabı ve mont gibi eşyalar götürüyoruz.” dedi.

Karacabey, deprem bölgesindeki okullara yönelik desteklerinin süreceğini dile getirdi.

Büyük felaketin etkilerini toplumca hissetmeye devam ettiklerini anlatan Karacabey, “Hedefimiz, Mudanya ve çevresinden büyük bir yardım tırı kaldırarak orada bulunan okulların ihtiyaçlarını gidermektir.” diye konuştu.

Daha sonra yardımları taşıyan araç, Hatay’a uğurlandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler