SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Piyanist Tuluyhan Uğurlu Mehmet Akif Ersoy’u Müzikle Anlatıyor

Piyanist, besteci Tuluyhan Uğurlu, Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum gününe özel bir konser verecek.

Yayınlanma:
ABONE OL

Konser, Beykoz Belediyesi Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde 20 Aralık’ta gerçekleşecek.

Sanatçı, “Bir Anadolu Kahramanı: Mehmet Akif Ersoy” başlıklı konserde müzik ve görüntülerle Ersoy’un hayatını, şiirlerini ve görüşlerini anlatacak.

Kaval virtüözü Murat Toraman’ın konuk sanatçı olarak katılacağı konserde, genç piyanistler Gamze Kızıl ve Melike Akdemir ile kanun sanatçısı Abdullah Efe Dervişoğlu, Uğurlu’ya sahnede eşlik edecek.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Piyanist, besteci Tuluyhan Uğurlu, Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum gününe özel bir konser verecek.

Konserde, Anadolu’yu karış karış gezerek Kurtuluş Savaşı’na destek veren, Cumhuriyetin kuruluşunun ardından ilk meclise milletvekili seçilen, İstiklal Marşı şairinin küstürülmesi ve Mısır’a gönüllü sürgüne gitmesine de yer verilecek.

Çanakkale Şehitleri ve İstiklal Marşı’nın yazılış öyküsünün de anlatılacağı etkinlikte Uğurlu, kendi bestelerinin dışında Çanakkale-Yemen türkülerini yorumlayacak, İstiklal Marşı doğaçlamalarına imza atacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler