SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Aksaz İlkokulu 23 Yıl Aradan Sonra Yeniden Açıldı

Biga'nın Aksaz köyünde 23 yıldır kapalı duran ilkokul binası meslek kursları için kapılarını yeniden açtı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Biga Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, Aksaz Köyü İlkokulunda açılan dikiş kursuna katılan kursiyerler, yıllar öncesinde olduğu gibi yine İstiklal Marşını söyleyerek ders başı yapmanın heyecanını yaşadı.

Kurs öğretmeni Esma Yavaş ile birlikte yıllar önce kapanan okullarını temizleyip düzenleyen kursiyerler köy okulunu yeniden hayata geçirdi.

Kursiyerlerin yıllar önce kapanmış olan köy okullarında aynı yerde çekilmiş fotoğrafının da paylaşılması duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

İLGİLİ HABER Sarıyer’de Korsan Otoparkçılık Yapan Şahıs Yakalandı
Biga'nın Aksaz köyünde 23 yıldır kapalı duran ilkokul binası meslek kursları için kapılarını yeniden açtı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Ali Dur, kursun açılmasında emeği geçen köy muhtarı Halil Çavdar’a, kurs öğretmeni Esma Yavaş’a ve kursiyerlere teşekkür etti.

Aksaz Köyü muhtarı Halil Çavdar da okulun 2000 yılında taşımalı eğitime geçildiğinden bu yana kapalı durduğunu belirterek, “Bu yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteği ile Biga Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerine dikiş kursu olarak açıldı. Okulumuzun kapısından penceresine, tabanından çatısına kadar, boya, sıva işleri tamamen Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yapılarak kullanılabilir hale getirildi.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler