SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bilecik’te Nükleer Tıp Merkezi Hizmet Vermeye Başladı

Bilecik İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı, özel hizmetler arasında yer alan nükleer tıp merkezinin artık hizmet vermeye başladığını duyurdu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Damkacı, yaptığı açıklamada, Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nükleer Tıp Merkezi’nin hasta kabulüne başladığını kaydetti.

Tıbbi cihazları ve tefrişatı ile birlikte yaklaşık 10 milyon lira değerinde olan yatırımla nükleer tıp merkezi sayesinde vatandaşların çevre illere gitmeye gerek kalmadan tetkiklerini yaptırabileceğini belirten Damkacı şunları kaydetti:

“Merkezde, SPECT gamma kamera cihazı ile hastalık tanısı, tedavinin yönlendirilmesi ve hasta takibi için kalp, böbrek, akciğer, tiroid, kemik gibi organ ve dokuların çalışma durumunu, anatomisini, fizyolojisini ve patolojisini göstermek için farklı görüntüleme ilaçları ile görüntülemeler yapılmaktadır. Merkezimizde myokard perfüzyon sintigrafisi, DTPA, DMSA, tiroid sintigrafisi, paratiroid sintigrafisi, kemik sintigrafisi, Akciğer perfüzyon sintigrafisi, meckel divertikülü sintigrafisi testleri nükleer tıp uzmanımız Uzm. Dr. Ali Uyar ve ekibi tarafından gerçekleştirilebilmektedir.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler