SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Edirne’de Son Yağışlar Buğdayın Gelişimine Destek Oldu

Türkiye'nin önemli buğday üretim merkezlerinden Edirne'de, son günlerde etkili olan yağışlar buğdayın gelişimine katkı sağladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kış kuraklığının yaşandığı Edirne’de son bir haftada aralıklarla etkisini gösteren sağanak, çiftçilerin yüzünü güldürdü.

Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, AA muhabirine, yağışların ihtiyaç duyulan dönemde geldiğini söyledi.

Suyun tarımsal üretim açısından çok önemli olduğunu belirten Arabacı, “Buğday ekim sürecinin ardından kasım ve aralık aylarında metrekareye ortalama 190 kilogram yağış almıştık. Tabi ocak ayı, kış dönemini baz aldığımızda kurak geçti ancak son günlerdeki yağışlarla topraklarımız suyla buluştu.” dedi.

İLGİLİ HABER Büyükçekmece’de Bir Kişinin Etrafa Rastgele Ateş Etmesi Güvenlik Kamerasında
Türkiye'nin önemli buğday üretim merkezlerinden Edirne'de, son günlerde etkili olan yağışlar buğdayın gelişimine katkı sağladı.

Arabacı, etkili olan yağışlarla kuraklık stresinin ortadan kalktığını dile getirdi. Yağışların üreticiyi memnun ettiğini anlatan Arabacı, şunları kaydetti:

“Üreticilerimiz hava durumunu takip ediyor. Buna göre yağış öncesi gübrelemesini yaptı. Çünkü tam gübre atma dönemiydi. Bu dönemde yağmur bekliyorduk. Buğdayın gelişimi açısından çok güzel bir ortam oluştu. Genel olarak kış yağışlarının bol olmasını ve taban suyunun dolmasını istiyoruz yaz döneminde yaşanabilecek kuraklığa karşı sıkıntı yaşamamak için. Bu gelen yağışlar bizi sevindirdi, inşallah böyle devam eder ve ürünlerimizin gelişimi güzel olur. Üreticilerimiz de emeğinin karşılığını alır.”

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler