SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İBB Şehir Tiyatroları, Cumhuriyetin 100. Yılını “Bu Memleket Bizim” Oyunuyla Kutladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatrolarının, Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırladığı "Bu Memleket Bizim" oyunu sahnelendi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü özel bir gösteriyle selamladı. Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenen oyun, 300’ü aşkın oyuncu ve 20 kişilik dans ekibiyle büyük bir coşkuyla izleyiciyle buluştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gösterinin ardından yaptığı konuşmada, izleyicileri Cumhuriyet’in başlangıç anına götüren bu muhteşem yolculuğun duygusal ve coşkulu bir deneyim olduğunu vurgulayarak, “Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bizi hem duygulandıran hem üzen hem de coşkulandıran bu muhteşem yolculuğa çıkarttınız. Elbette bu duyguyu yaşamak, hissetmek ve bunun sorumluluğunu taşımamız gerekiyor. Ben bu sorumluluğu, bu yükü taşımaktan büyük bir onur duyan bir Cumhuriyet çocuğuyum.” dedi.

İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever ise kurum olarak Cumhuriyetin 100. yılını bütün mevcudiyetiyle karşılamak istediklerini dile getirerek, “Hepimiz biliyoruz ki, geçmişlerini geleceklerine iyi anlatamayan toplumlar, uzun süre ayakta kalamazlar. Biz geçmişimizi gençlerimize çok iyi anlatmak zorundayız. Bu oyun emeği geçen genç arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İLGİLİ HABER İstanbul Havalimanı Avrupa’nın En Yoğun Havalimanı Oldu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatrolarının, Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırladığı "Bu Memleket Bizim" oyunu sahnelendi.

Bu akşam da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda ikinci kez sahnelenecek oyun, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk” eseri ve Nazım Hikmet’in “Kuvayi Milliye Destanı” başta olmak üzere Erol Toy, İsmet Küntay, Samim Kocagöz ve Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun metinlerinden parçalarla birçok yazarın bir cümle ya da bir pasajıyla oluştu.

Tek perdelik 90 dakikadan oluşan oyunu Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Yıldırım Fikret Urağ ve Yiğit Sertdemir yönetiyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler