SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul’da Fransa Başkonsolosluğu Önünde İsrail Karşıtı Eylem

İstanbul'da Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyesi bir grup, Fransa Başkonsolosluğu önünde İsrail'i protestosu etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Cuma namazının ardından Taksim Camisi’nden çıkan bir grup, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplandı. Katılımcılar, İsrail’in Gazze’ye yönelik abluka altındaki saldırılarını destekleyen Fransa ve diğer ülkeler aleyhine protesto sloganları attı.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya ve beraberindekiler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun fotoğrafının yer aldığı ve “Bebek katilleri” yazılı bir afişi konsolosluk binasının kapısına asarak tepkilerini dile getirdi.

Kaya, burada yaptığı konuşmada, Fransa’nın İsrail’in katliamlarına verdiği desteği protesto etmek için geldiklerini söyledi.

İLGİLİ HABER Yatarak Motosiklet Kullanan Sürücüye Para Cezası Verildi
İstanbul'da Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyesi bir grup, Fransa Başkonsolosluğu önünde İsrail'i protestosu etti.

İsrail’in yaklaşık 80 yıldır katliam yaptığını belirten Kaya, “İsrail yakıyor, yıkıyor, öldürüyor, işkence ediyor, tutukluyor. Özellikle Gazze saldırısı üzerinden dünyanın takındığı tutumun daha utanç verici olduğunu, bunun özellikle protesto edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Batılı liderlerin Filistin konusundaki tutumlarının utanç verici olduğunu kaydeden Kaya, “Biden’ıyla, Sunak’ıyla, Macron’uyla ve diğer Batılı liderlerin ortaya koyduğu bu tutum insanlık adına utanç vericidir. Her fırsatta ifade özgürlüğünden, toplanma hakkından bahseden insanlar bugün ülkelerinde Filistin bayrağı taşımayı, Filistin halkı lehine konuşmayı yasaklamaya çalışıyorlar. Bunların ne kadar iki yüzlü olduklarını biliyorduk ama bu dereceye varması inanılmaz bir durum gerçekten.” diye konuştu.

Kaya, İspanya hariç Fransa hükümeti nezdinde diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerini de protesto ettiklerini sözlerine ekledi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler