SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kadıköy Acıbadem Caddesi’nde Yenileme Çalışmaları Başladı

stanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy Acıbadem Caddesi'nde yenileme çalışmalarına başladı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, şehrin önemli caddelerini "Prestij Caddesi" olarak yeniden düzenleme çabalarının devam ettiği vurgulandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy Acıbadem Caddesi’nde yenileme çalışmalarına başladı. İBB’den yapılan açıklamada, belediyenin şehrin önemli caddelerini “Prestij Caddesi” haline getirme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Bu bağlamda, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Kadıköy Acıbadem Caddesi’nin yeniden yapılandırılması için 2 etaplı proje çalışmalarına başlandığı ifade edildi.

Caddede yol çizgileri düzeltmeleri yapılacağı, tretuvar ve asfalt yenilenirken mevcut yeşil alanların da yeniden düzenleneceği aktarılan açıklamada, “Cadde boyunca engelliye uygun yaya yolu düzenlemeleri yapılacak ve kullanıcılar için kent mobilyaları yerleştirilecek. Aydınlatmalar yenilenerek kaldırımdan refüje taşınacak. Böylece kesintisiz engelli erişimi ve yayalar için yürüme konforu sağlanacak. Tretuvar çalışmaları sırasında aynı zamanda fiber altyapı da yenilenecek.” ifadeleri kullanıldı.

Projenin ilk etabının, Acıbadem Caddesi’nin Sarayardı Caddesi ve D-100 kara yolu üst köprüsü arasında kalan kısmını içereceği anlatılan açıklamada, ikinci etabının ise Acıbadem Caddesi’nin Üsküdar’daki kısmından, D-100 kara yolu üst köprüsünden Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay, Küçük Çamlıca ve Üçpınarlar caddelerinin kesişim alanına kadar olan bölümü kapsayacağı kaydedildi.

İLGİLİ HABER Küçükçekmece Gölü’nün Kıyı Kesimlerinde Suyun Rengi Değişti
stanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy Acıbadem Caddesi'nde yenileme çalışmalarına başladı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, şehrin önemli caddelerini "Prestij Caddesi" olarak yeniden düzenleme çabalarının devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, ilk etap cadde uzunluğunun yaklaşık 900 metre, ikinci etap cadde uzunluğunun ise 2 bin metre olduğu ifade edilerek, proje kapsamında kaldırımlar ve refüjde olmak üzere toplam 3 bin metrekare yeşil alan yapılacağı, alanda yer alan sağlıklı ağaçlar korunurken caddenin var olan bitki dokusuna da uygun yeni ağaçlar dikileceği belirtildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler