SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şiddetli Sağanak Sonrası Evini Su Basan 8 Çocuklu Aile Yardım Bekliyor

Esenyurt'ta etkili olan şiddetli sağanak yağışlar, bodrum katındaki evlerini su basan 8 çocuklu bir ailenin yardım çağrısına neden oldu.

Yayınlanma:
ABONE OL

İlçede yaşanan sağanak yağışın yol açtığı su taşkını, birçok ev ve iş yerini sular altında bıraktı. Vatandaşlar evlerindeki suyu tahliye etmek için çaba harcarken, özellikle zemin katlardaki dairelerde ciddi hasarlara yol açtı.

Pınar Mahallesi 1272 Sokak’taki apartmanın bodrum katında oturan 10 kişilik aile evlerindeki suyun tahliye edilmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

“Ev Kullanılamaz Hale Geldi”

Evin sahibi Çiçek Bulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın ardından itfaiye ve İSKİ’yi aradığını söyledi.

İLGİLİ HABER Küçükçekmece Gölü’nün Kıyı Kesimlerinde Suyun Rengi Değişti
Esenyurt'ta etkili olan şiddetli sağanak yağışlar, bodrum katındaki evlerini su basan 8 çocuklu bir ailenin yardım çağrısına neden oldu.

Eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini belirten Bulu, daha önce de evlerini defalarca su bastığını anlattı.

Su baskınından sonra yetkilileri aradığını ifade eden Bulu, “Yetkilere haber vermemize rağmen dairemiz hala tahliye edilmedi. İtfaiye, İSKİ, belediye başkanları hiç kimse gelmedi. Evde 8 çocuğumla beraber 10 kişi kalıyoruz. Beş sefer evimize su bastı ve komple değiştirdik. Ev kullanılamaz hale geldi. Herkes müteahhit olmuş. Ne bir yetkili ne de bir şey var. Hani her şey güzel olacaktı.” diye konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler