SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Slices of Resistance Topluluğu” İsrail’in Gazze Saldırılarını Protesto Etti

Üsküdar'da toplanan bir grup vatandaş, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kendilerine “Slices of Resistance Topluluğu” ismini veren grup, Üsküdar Şemsi Ahmet Paşa Camisi önünde, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla bir araya geldi.

İsrail’i protesto eden ifadelerin olduğu çeşitli dövizler taşıyan grup üyeleri, Gazze’de hayatını kaybedenlerin isimlerinin bulunduğu pankartı sahildeki demir parmaklıklara astı. Ardından kırmızı kurdeleleri sahil boyunca korkuluklara bağladı.

Cami önünde başlayan eyleme Yetim Vakfı da destek verirken çok sayıda kişi de Filistin bayrakları ve kefiyeleri ile eyleme katılım sağladı.

İLGİLİ HABER Küçükçekmece Gölü’nün Kıyı Kesimlerinde Suyun Rengi Değişti
Üsküdar'da toplanan bir grup vatandaş, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Gruptakiler adına basın açıklaması yapan Zeynep Dinler, 75 yıldır devam eden, 7 Ekim’den sonra ise yoğunlaşan ve aralıksız süren İsrail’in katliamları neticesinde birçok masum sivilin hayatını kaybettiğini söyledi.

israil-protestosu-2.jpg

Dinler, “Hastaneler, ibadethaneler bombalanarak, kullanılamaz hale getirilerek ikinci Nekbe yaşatılmaktadır. Şu anda kayıtlara geçen verilere göre en az 11 bin 500 sivil hayatını kaybetmiştir. Bunun 4 bin 600’ü çocuklardan oluşmaktadır.” dedi.

Topluluk olarak birçok STK’nin desteğiyle İsrail’in soykırımına karşı Gazze şehitlerini anmak ve farkındalık oluşturmak için toplandıklarını belirten Dinler, “Şehitlerimizin ismini anıyor ve kurdele bağlıyoruz. Aynı eylem eş zamanlı olarak Sarajevo ve Oxford’da yapılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler