SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tüpraş Yangınla Mücadele Eğitimleriyle Emniyet Bilincini Artırıyor

Tüpraş, yangınla mücadele bilincini ve yetkinliğini artırmak amacıyla sertifikalı yangın eğitimlerini düzenleyecek.

Yayınlanma:
ABONE OL

Tüpraş, yangınla mücadele konusunda farkındalığı ve yetkinliği artıracak sertifikalı yangın eğitimleri düzenleyecek.

Tüpraş, yangınla mücadele ve acil durum hizmetlerine dair farkındalığı artırmak amacıyla Tüpraş İzmir Rafinerisi Yangın Eğitim Merkezi’nde Uluslararası Endüstriyel Acil Durum Hizmetleri Yönetimi Örgütü (JOIFF) tarafından akredite edilmiş uluslararası sertifikalı yangın eğitimleri düzenleme kararı aldı.

Tüpraş, Türkiye’nin endüstriyel tesislerde emniyet konusunda öncü olma misyonuyla, çeşitli firmalara yönelik acil durum ekiplerine yangınla mücadele ve arama-kurtarma eğitimleri sunarak katkı sağlamayı hedefliyor.

İLGİLİ HABER Yasa Dışı Silah Ticareti Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Tüpraş, yangınla mücadele bilincini ve yetkinliğini artırmak amacıyla sertifikalı yangın eğitimlerini düzenleyecek.

Tecrübeli eğitmen kadrosuyla endüstriyel yangınlar ile arama ve kurtarma konularında JOIFF sertifikalı eğitimler vermeye hazırlanan Tüpraş, bu sayede pek çok sektörde yangınla mücadele konusunda farkındalık ve yetkinlik oluşturacak.

Eğitimlerle Farkındalık Artırılacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tüpraş Teknik Emniyet Direktörü Pınar Çağdaş Duran, Tüpraş İzmir Rafinerisi’nde, 11 yangınla mücadele ve 5 endüstriyel kurtarma eğitim istasyonunda birbirinden farklı ve zorlu senaryo ile uygulamalı eğitimler verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Yangınla mücadele eğitimlerimizde flaş yangını, jet yangını, döküntü yangını, tüm yüzey tank yangını, kapalı alanda yangın gibi farklı endüstriyel yangın türlerine müdahale stratejileri ve yöntemleri öğretiliyor. Eğitimlerimiz içinde; yangın tiplerini ve türlerini öğrenme, yangın donanımlarının kuşanımı, yangınla mücadele ekipmanlarını tanıma, ekipmanların kullanımı, ekiplerin oluşumu, ekiplerin koordinasyon içerisinde hareket etmesi konuları yer alıyor. Eğitimlerimizin hedef kitlesinde öncelikli olarak; petrol ve doğalgaz sektörü, endüstriyel tesisler, kamu kurum ve kuruluşları, itfaiyecilik meslek yüksek okulu öğrencileri, devlet hava meydanları işletmeleri ile liman işletmeleri var.”

Duran, eğitimle endüstriyel tesisler ve belediyelerdeki itfaiyecilerin, endüstriyel yangınlarla mücadele, arama kurtarma ve iple erişim konularında temel ve ileri seviye becerilerini artıracaklarını ifade etti.

tupras-yangin2.jpg

Yetkinliği artan ekiplerin, tesislerinde meydana gelebilecek acil durumlara daha etkin, emniyetli ve hatasız müdahale etmelerinin mümkün olacağının altını çizen Duran, “Doğru müdahale teknikleri ile tesislerin acil durumları, minimum zararla atlatmasına yardımcı olacağız. Acil durum ekiplerine duyulan güven ile memnuniyetin de artacağını düşünüyoruz. Uluslararası bilinir kurumların sertifikalarının alınmasıyla, bireylerin yurt içinde ve dışında iş bulma konusunda kariyerlerine de katkıda bulunacağız. Böylece sektörlere nitelikli acil duruma müdahale çalışanı desteği sağlayarak, bu alanda yetişmiş kişilerle, kurumlar bünyesinde farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tüpraş Türkiye’de JOIFF Akreditasyonu Olan İlk Ve Tek Eğitim Tesisi

Tüpraş İzmir Rafinerisi Yangın Eğitim Merkezi, Türkiye’de JOIFF akreditasyonu olan ilk ve tek eğitim tesisi olma özelliği taşıyor.

JOIFF, 1990 yılında Birleşik Krallık’ta bulunan rafinerilerde çalışan yangın uzmanı kişiler tarafından edinilen tecrübelerin ve yangından korunma konularındaki bilgilerin paylaşımını yapmak amacıyla kurulan bir organizasyon olarak faaliyet gösteriyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler